Gdy masz wspierającą rodzinę, nie masz ograniczeń.

Patrick Hughes z Louisville, Kentucky, urodził się niewidomy i niepełnosprawny. Jego rodzice bali się, że nigdy nie osiągnie sukcesu. Po nieoczekiwanym postępie, gdy miał on tylko kilka miesięcy, tata chłopca, Patrick John, postanowił pomóc mu odkryć jego potencjał.

foto: inspiremore

W młodym wieku Patrick poruszał się na wózku inwalidzkim i miał protetyczne oczy, a jego rodzice zaczęli dostosowywać swoje oczekiwania do życia, jakie ich syn mógłby prowadzić. Nim miał on 9 miesięcy, zszokował wszystkich, gdy tata pokazał mu fortepian.

foto: inspiremore

„Mogłeś zagrać jakąkolwiek nutę, i po 1 lub 2 próbach on znajdywał tą nutę” - mówi jego mama, Patricia.

foto: inspiremore

Wkrótce odkryto, że Patrick to cudowny muzyk. W wieku 2 lat grał na fortepianie „You Are My Sunshine” i „Twinkle Twinkle Little Star”.

„Byłem zachwycony” - mówi jego tata. „Nie będziemy grać w baseball, ale będziemy grać razem muzykę”.

foto: inspiremore

Gdy Patrick dorastał, jego talenty rozkwitły i był popularny w szkole. Był dobrym uczniem, a po szkole przyjęto go do University of Louisville. Gdy był w akademiku, dyrektor orkiestry wziął go kiedyś na bok Patricka i zaproponował mu dołączenie do orkiestry.

foto: inspiremore

„Okej, ale, jak mam niby maszerować?” Patrick zaśmiał się. Jego tata był mniej sceptyczny. Wpadł on na pomysł, by być jego nogami w orkiestrze maszerującej.

foto: inspiremore

Dołączając do 214 innych członków orkiestry, Patrick grał na trąbce, a jego tata sumiennie mu pomagał.

foto: inspiremore

Patrick John jest pomaga synowi osiągac wszystkie cele. Zawsze jest na treningach i grach, nawet gdy pracuje na nocną zmianę, by codziennie wspierać syna. Co noc Patrick John idzie do pracy o 11 i wraca o 6 rano. Śpi kilka godzin, a potem pomaga synowi przetrwać dzień.

foto: inspiremore

Jego syn codziennie robi na nim wrażenie. "Jest moim bohaterem. Przez co przechodzi; nauczyło mnie, żeby nie narzekać”- mówi tata.

foto: inspiremore

„Bóg uczynił mnie niewidomym i niepełnosprawnym. „Dał mi muzyczny dar i okazję do poznania nowych ludzi” - mówi Patrick.

foto: inspiremore

Relacje medialne Patricka i jego taty pozwoliły mu na udział w paru programach, takich jak „Extreme Makeover, Home Edition” i „Family Feud”. Ponadto, kariera muzyczna Patricka wciąż się rozwija. Był 2 razy w Grand Ole Opry w Nashville!

foto: inspiremore

Zapytany o niepełnosprawność Patrick poprawia: „Nie jestem niepełnosprawny, a bardzo umiejętny.” Dzięki wsparciu rodziny, przyszłość Patricka jest bardzo jasna!

To prawdą, że gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno.

Zobacz Patryka i jego tatę w akcji na filmie niżej:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: inspiremore.com