Wycieczki na plaże w lecie są dosyć częste, szczególnie w regionach, gdzie jest bardzo ciepło. To popularny sposób spędzania wolnego czasu z całą rodziną i przyjaciółmi. W zależności od sezonu plaże są zapełnione lub nie.

My, wyobrażając sobie aktywności na plaży, myślimy raczej o takich rzeczach jak pływanie, granie w siatkówkę plażową, odbijanie piłki przez dzieciaki, budowanie zamków w piasku, stawianie babek itp. Jednak co kraj, to obyczaj, a na Zachodnim Wybrzeżu popularne jest zupełnie inne zachowanie. To właśnie tam tysiące turystów i mieszkańców przychodzi, by zobaczyć… okładniczki. To rodzaj małży, który wypełza z piasku. Jeśli nie wiemy, co to jest, można się naprawdę przestraszyć, bo wygląda jak z filmu o obcych! Występują one na wybrzeżach od Kalifornii w USA, po Alaskę.

Ludzie przychodzą na plaże nie tylko je zobaczyć, ale też złapać. Jest to prawdziwy rarytas w kuchniach niektórych krajów i podobno ta odmiana małży jest smaczniejsza od tej tradycyjnej. Cały proces wygląda fascynująco.

Standardowo, aby „wykopać” takie stworzenie, używane są specjalne łopatki i rurki. Ten mężczyzna ma jednak zupełnie inną metodę! Zobaczcie sami.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: lolmania.eu