Data urodzenia zdradza bardzo wiele informacji o człowieku. Chodzi o jego osobowość, charakter, temperament… Rok, miesiąc i dzień, w którym urodziliśmy się w znacznym stopniu determinuje oraz określa to, jakimi ludźmi jesteśmy naprawdę: ujawnia nasze wady oraz zalety. Dlatego w klasycznej numerologii, a także w astrologii klasycznej lub chińskiej specjaliści obliczają liczby, którym jest podporządkowane nasze życie. Bowiem na podstawie liczb można uzyskać wiele informacji o człowieku. W niniejszym artykule chcemy zaproponować zapoznać się z jeszcze inną dodatkową interpretacją. W proponowanej metodyce bierzemy pod uwagę żywioł roku, który określa ostatnia cyfra roku naszego urodzenia.

W astrologii chińskiej mamy koncepcję pięciu żywiołów, czyli elementow. Są to Metal, Woda, Drewno, Ogień i Ziemia. Każdy z tych pięciu żywiołów jest ze sobą powiązany. Razem tworzą określone cykle.

Aby zidentyfikować żywioł roku urodzenia pewnego człowieka, należy zwrócić uwagę na jego ostatnią cyfrę. Dla przykładu, w przypadku, jeżeli ktoś urodził się w 1998 roku to jego cyfra będzie 8.

Każdy z żywiołów ma swoje charakterystyczne cechy. Każdy z tych elementów również ujawnia wiele ciekawych informacji na temat konkretnej osoby, cech charakteru, a także predyspozycji człowieka.

Rok, który kończy się na 0 lub 1. Jego żywioł to Metal

Osób urodzonych w żywiole Metalu ludzie uważają za silnych, niezłomnych oraz mocno ukierowanych na konkretne cele. Potrafią i chcą dążyć do realizacji własnych marzeń oraz planów. Dla osób w żywiole Metalu jest to jednym z najważniejszych zadań do realizacji. Tacy ludzie bywają pracoholikami, a także lubią samotność. Mają wielką potrzebę rządzenia jak również dominacji. Osoby urodzone w żywiole Metalu charakteryzują się twardym charakterem. Bardzo często nie mają czasu na sentymenty. Przywiązują dużą wartość do rzeczy materialnych, mając przekonanie, że to oni dają im spełnienie.

Rok, który kończy się na 2 lub 3. Jego żywioł to Woda

Osoby, które są urodzone w żywiole Wody – to wrażliwe, delikatne, czułe, a także empatyczne osoby. Dla takich osób rodzina jest najważniejszą wartością w życiu. Najbardziej cenią bliskość i przywiązanie innych ludzi. Nienawidzą samotność. Dla nich to najgorsze uczucie, które znają. Cechuje je niezawodna i wyostrzona intuicja. Noszą w sobie pierwiastek artystycznej duszy. Osoby w żywiole Wody doskonale sprawdzają się w zawodach, w których ważna jest fantazja oraz wyobraźnia, a także jest wymagany wyostrzony zmysł piękna.

Rok, który kończy się na 4 lub 5. Jego żywioł to Drewno

Osób urodzonych w żywiole, czyli elemencie Drewna charakteryzuje samowystarczalność oraz pracowitość. Potrafią dobrze zaplanować oraz świetnie zorganizować swoje życie. Wszyscy ich znajomi doskonale wiedzą, że osoby, których rok urodzenia kończy się na 4 albo 5 są zawsze punktualni. Nigdy się nie zdarza, że są spóźnione na umówione spotkania. Takim osobom nie grozi zawalanie terminów i zobowiązań w pracy. Bardzo uwielbiają podróżowanie, odczuwają także silną potrzebę doświadczania i poznawania nowych rzeczy. Często im właściwe także zachowanie ekscentryczne.

Rok, który kończy się na 6 lub 7. Jego żywioł to Ogień

Osoby, które są urodzone w żywiole Ognia są bardzo spontaniczne. Są ludźmi nieustraszonymi oraz gwałtownymi. Należą do grona osób, które szybko podejmują jakiekolwiek decyzje. Często łatwo decydują się nawet na jakieś szaleństwo, które może niespodziewanie przewrócić ich życie do góry nogami. Czasem nie chcą zapuszczać korzeni, dlatego cały czas szukają swojego miejsca pod słońcem. Charakteryzuje ich również gwałtowny zryw do czegoś, lecz po krótkim czasie rezygnują nie osiągając celu.

Rok, który kończy się na 8 i 9. Jego żywioł to Ziemia

Osoby, które są urodzone w żywiole Ziemi są rozważni oraz rozsądni. Odznaczają się umiejętnościami analitycznego myślenia. Są także szczere i prostolinijne. Nie nie biorą udziału w różnego rodzaju intrygach, nie stosują trików manipulacyjnych wobec innych. Każdy reprezentant tego żywiołu jest na skroś uczciwy. Styl ten również wiąże się z tym, że czasem zdarza mu się nietaktowne zachowanie. Czasami trudno jest wyczuć moment, co wypada mówić przy konkretnej okazji, a czego lepiej unikać w komunikacji z innymi osobami.

Główne zdjęcie: magia.onet.pl