Jeżeli wilgoć i pleśń ostatnio pojawiają się w Twoim domu sprawiając Ci wiele trudności, to musisz liczyć się z tym. Uważam, że taki stan rzeczy może negatywnie wpływać na Twoje zdrowie oraz na samopoczucie całej Twojej rodziny lub każdego z domowników. Dlatego należy pozbyć się co rychlej! Główne komplikacje zdrowotne, jakie mogą wywoływać wilgoć i pleśń są następujące: alergia, astma, bóle mięśni, niewydolność oddechowa, różnorakie infekcje górnych drog oddechowych. To właśnie one mogą prowadzić także do pojawienia się depresji, choroby nowotworowej, jak również powodować zaburzenie koncentracji czy zaskutkować zespołem chronicznego zmęczenia.

Jednak pierwszy krok przybliżający Ciebie do rozwiązania tego problemu naprawdę istnieje! Zapewniamy, że proponowany sposób – to jeden z nielicznych skutecznych sposobów na pozbycie się wilgoci i pleśni w Twoim domu! Dlatego pozwól, że zaprezentuję Ci naturalny spray, zawierający tylko jeden prosty składnik. Jest nim olejek z drzewa herbacianego (po angielsku brzmi to jako „Tea Tree Oil”), który jest uważany przez ekspertów za najbardziej skuteczny w walce z różnego rodzaju pleśnią. Jest to także jeden z niewielu najbardziej uniwersalnych olejków pochodzenia roślinnego. Olejek pozyskiwany jest w procesie destylacji parowej liści drzewo-krzewu Melaleuca Alternifoli. Jest to drzewo, które rośnie w Australii, natomiast związek ze zwykłą herbatą ma tylko i wyłącznie biorąc pod uwagę tło historyczne. Olejek z Melaleuca Alternifoli jest również bardzo skuteczny podobnie jak wiele środków syntetycznych. O korzystnych właściwościach tych cudownych liści dokładnie wiedzieli już Aborygeni, bowiem od stuleci stosowali go jako środek leczniczy w przypadku leczenia ran, a także dezynfekcji. Więc, Aborygeni gnietli liście herbaciane na papkę, a później stosowali na dotknięte chorobami segmenty oraz części ciała.

foto: google

Według niektórych badaczy dziejów najnowszych, niesamowite oraz korzystne właściwości olejku z drzewa herbacianego stwierdzono już w XX wieku, a mianowicie w 1920 roku.

Australijscy naukowscy odkryli i udowodnili, że działanie dezynfekcyjne czyli antyseptyczne tego olejku jest zaskakujące! Badacze upewnili się, że działanie tego środka jest o 100 razy bardziej skutecznie niż wodny roztwór fenolu o nazwie karbol, który w tych czasach był powszechnie stosowany jako środek bakteriobójczy.

Obecne po badaniach, które przeprowadzili liczni naukowcy zostało udowodniono, że olej z drzewa herbacianego okazuje się użytecznym sposobem na leczeniu różnych oraz poważnych problemów zdrowotnych. Chodzi przede wszystkim o ból gardła, katar, astmę zapalenie oskrzeli. Olejek jest skutecznym lekiem nawet w przypadku zachorowania na gruźlicę.

Ponadto, ze względu na to, że produkt wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, olejek z liści drzewo-krzewu Melaleuca Alternifoli przynosi także ulgę pacjentom, które mają problemy ze skórą, lecząc oparzenia skóry. Są lekarstwem dla osób, u których występują zmiany w postaci wysypki, a także pojawia się łupież.

Biorąc powyższe fakty pod uwagę, w niniejszym artykule chcemy podzielić się jeszcze jednym sposobem na wykorzystywanie tego cudownego olejku z drzewa herbacianego. Służy on także w celu wyeliminowania wilgoci oraz pleśni z pomieszczeń. Ten środek jest uważany za skuteczny środek do walki z przeróżnymi bakteriami, grzybami oraz pleśnią, tym bardziej, że zastosowanie tego olejku aromatycznego jest bardzo proste i nieskomplikowane.

foto: google

Oto są składniki, których będziecie potrzebowali:

  • Butelka plastikowa z rozpylaczem – 1 sztuka
  • Olejek aromatyczny z drzewa herbacianego – 2 łyżeczki
  • Woda – 2 szklanki

Instrukcja do przygotowania produktu:

Przygotowany olejek z drzewa herbacianego trzeba zmieszać z wodą, a następnie powstałą mieszaninę wlać do pustej butelki plastikowej ze sprayem. Teraz należy spryskać wszystkie obszary, ściany oraz powierzchnie w pomieszczeniu, w których często zauważamy pierwsze oznaki pleśni lub grzybów. Po tym należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Następnie wszystkie spryskane olejkiem miejsca i powierzchni wycieramy do czysta za pomocą zwykłego ręcznika.

Zapewniamy, że efekty miło zaskoczą każdego! Koniecznie spróbuj tego!

Główne zdjęcie: google.com