Koper jest najpopularniejszym rodzajem roślin przyprawowych. Dzięki niemu sałatki, zupy, dania główne są jeszcze bardziej aromatyczne i smaczne. Koper jest stosowany w konserwacji. Na zimę również dobrze jest zamrozić jak najwięcej zielonego pachnącego koperku, a do tego trzeba uzyskać obfite plony tej rośliny.

Sam koperek nie wyrośnie ładny, jeśli go nie dokarmiać – krzaki będą słabe i zamiast zielonych liści dadzą parasole z nasionami. Aby tego nie dopuścić, należy nawozić koperek!

foto: google

W dzisiejszym artykule chcę podzielić się z wami przepisem na nawóz, który pozwala uzyskać bogate plony pachnącego koperku.

Skuteczny nawóz dla kopru

Koperek uwielbia nawozy azotowe. Właśnie nawóz, zawierający w swoim składzie azot, pomaga otrzymać obfite i soczyste liście. Oczywiście w sklepie można kupić gotowe nawozy azotowe dla kopru, ale lepiej jest zrobić naturalny i skuteczny nawóz samemu. Tym bardziej że wszystko, co jest potrzebne do przygotowania nawozu, to najczęściej spotykana trawa chwastowa.

foto: google

Nawóz przygotowujemy w następujący sposób:

  • zbieramy jak najwięcej soczystych chwastów;
  • układamy chwasty w dużym wiadrze;
  • napełniamy wiadro zimną wodą

foto: google

Chwasty w wodzie należy trzymać przez około 4-5 dni, a następnie gotowym nawozem należy podlać rosnący na naszej działce koperek. Ten bardzo prosty nawóz gwarantuje obfite plony koperku, a ponadto zbierać go będziesz aż do późnej jesieni!

Główne zdjęcie: google.com