No więc mamy już porę siewu i codziennego podlewania roślin! Nie każdy lubi to zajęcie, moja żona nie zawsze za tym przepada, a mnie jakoś z podlewaniem nie ufa.

Aby ułatwić jej to zadanie, zdecydowałem się na proste podlewanie z plastikowych butelek, co zresztą jest przydatne również dla roślin. Aby ułatwić jej zadanie, zdecydowała się na proste podlewanie z plastikowych butelek, co zresztą jest przydatne również dla roślin.

Przygotowanie - zrób to sam

Jak już mówiłem, będziemy potrzebować 1,5-litrowej plastikowej butelki.

foto: google

Będziemy również potrzebować kawałek paralonu lub, można wziąć gąbkę do mycia naczyń, pierwsza opcja jest z pewnością tańsza.

foto: google

Następnie należy odciąć dno butelki, jak można najbliżej końca.

foto: google

Ponieważ użyłem gąbki, będę o niej mówił, ogólnie rzecz biorąc, dzielimy szorstką część i przecinamy gąbkę na pół.

foto: google

Zaczynając od środka, wciskamy ją w szyjkę butelki, nie musi być głęboko, najważniejsze jest to, że nie wypada i siedzi szczelnie.

foto: google

Teraz idziemy do grządki i przypinamy szyjką w dół tuż obok sadzonek lub, jeśli są one posadzone niedaleko od siebie, między nimi. Nie ma potrzeby zakopywać jej głęboko, najważniejsze jest to, żeby butelka nie spadła.

foto: google

No i gotowe, pozostaje tylko wlać wodę i opowiedzieć o zaletach tego urządzenia!

foto: google

Jego piękno polega na tym, że podlewanie odbywa się pod ziemią i równomiernie, woda trafia bezpośrednio do systemu korzeniowego. Ta metoda podlewania eliminuje powstawanie twardej skorupy, co zapewnia lepszy dostęp do tlenu, a tym samym brak korzeni powierzchniowych!

foto: google

Ponadto, woda pozostaje pod ziemią na dłużej i jest znacznie wygodniejsza do podlewania. 

Główne zdjęcie: google.com