Bez składników odżywczych rośliny nie mogą się rozwijać. Dlatego, jeśli czegoś brakuje w glebie, na pomoc ogrodnikom przychodzą wszelkiego rodzaju nawozy. Nie muszą wcale być drogie. Istnieje mnóstwo nawozów, które łatwo można przygotować w domu.

Do moich ogórków używam nawozu na podstawie cukru. Tak, glukoza jest potrzebna nie tylko ludziom, ale także naszym roślinom na działce. Jest to przepis na tani nawóz, który możesz łatwo przygotować w kilka minut. Każda gospodyni zdecydowanie ma cukier w domu. Wynik na pewno cię pocieszy!

foto: google

Już po pierwszym zastosowaniu sadzonki staną się świeższe, szybciej urosną i będą obficie kwitnąć. A jeśli regularnie dodawać ten nawóz w ciągu sezonu, pojawią się mocne, chrupiące ogórki, których będziesz zaskakująco dużo!

Cały sekret polega na tym, że system korzeniowy ogórków pochłania cukier i kieruje go na rozwój kwiatów i owoców. Ogórki przechowują cukier jako pożywny substrat do nasion, więc plony są bardzo obfite!

Przepis na ten nawóz jest niezwykle prosty. Rozpuść dwie łyżki cukru (lub jedną tabletkę glukozy) w ​​litrze wrzącej wody. Wymieszaj i wlej ten roztwór na grządkę. Powinno wyjść około 200 ml na jeden krzak, więc przygotuj nawóz, uwzględniając ilość roślin.

foto: google

Jedynym minusem tej metody jest to, że mrówki uwielbiają słodkie i mogą przyjść do ogródka, aby się ucztować twym cukrowym nawozem. Nie bój się, istnieje wiele metod, które pomogą Ci przegonić mrówki z grządek.

Główne zdjęcie: google.com