Ślady po starych przypaleniach na naczyniach kuchennych nie tylko psują ich wygląd, ale też uniemożliwia gospodyni (lub gospodarzowi) korzystanie z urządzenia z pełną wydajnością.

Problem polega na tym, że nie jest tak łatwo pozbyć się przylegającego tłuszczu na patelni.

Zwłaszcza jeśli nie wiesz, co może pomóc w tym trudnym przypadku. Dlatego zdecydowanie powinieneś wybrać jeden skuteczny sposób, na wyczyszczenie.

Potrzebne będą: śrubokręt, amoniak, plastikowe siatki lub worki na śmieci, niedługie sznurowadło, gąbka do naczyń, miseczka wody.

Ważne: amoniak ma ostry zapach. W celu uniknięcia nieprzyjemnych konsekwencji zaleca się stosowanie podczas pracy jakiejś zasłonki na drogi oddechowe i rękawic.

foto: google

Więc jeśli patelnia ma plastikowy uchwyt, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest odkręcenie go. W tym przypadku pomoże zwykły śrubokręt. Rączkę czyści się oddzielnie od tłuszczu za pomocą gąbki (również metalowej) przy użyciu detergentu i ciepłej wody. Tylko patelnia zostanie oczyszczona z tłuszczu „metodą ludową”. W tym celu należy wziąć 2-3 woreczków celofanowych i upewnić się, że są szczelne, a następnie złożyć je jeden w drugi.

foto: google

Kiedy to zrobimy, bierzemy patelnię i wkładamy ją do worków. Następnie kładziemy go na stole i wyciskamy powietrze z worków. Kiedy to nastąpi, wlej 50-100 mg amoniaku na patelnię, zakręć mocno worki i zwiąż je przygotowanym sznurkiem.

foto: google

Po raz kolejny, po sprawdzeniu szczelności worków, zaczynamy nimi dobrze wstrząsać, ciągle je odwracając. Jest to konieczne, aby amoniak był równomiernie rozprowadzany i czyścił wszystkie części patelni. Następnie zawiązana torby odkładamy na balkon i zostawiamy tam na 12 godzin. Tyle czasu wystarczy, aby alkohol zmiękczył tłuszcz.

Po upływie czasu wystarczy tylko delikatnie wyjąć patelnię i pozbyć się alkoholu. Po tej „obróbce wstępnej” wystarczy tylko gąbka i ciepła woda. Umyj patelnie normalnie, a cały brud i tłuszcz zniknie.

Główne zdjęcie: google.com