Chcę podzielić się z wami wynikami jednego doświadczenia. W ciągu dwóch godzin udało mi się poprawić jakości ziemi, po czym rośliny zaczęły rosnąć aktywnie, stały się silniejsze i ucieszyły mnie dobrymi zbiorami.

Ziemia na działce jest cennym zasobem, który musi być chroniony i regularnie nawożony, w przeciwnym razie nie możesz liczyć na dobre zbiory. Dlatego wkładam wiele wysiłku w terminowe nawożenie, a jednocześnie stosuję metody ludowe, które nie wymagają dużych nakładów finansowych, ale jednocześnie są nie mniej skuteczne i spełniają wymagania środowiskowe.

Teraz do rzeczy. Wypróbowałam tę metodę dopiero w ubiegłym sezonie, chociaż długo o niej wiedziałem ze słów mojej babci, która była dobrym rolnikiem. Szkoda, że ​nie odważyłam się tego zrobić wcześniej, ponieważ wyniki są fantastyczne.

Do przygotowania tego nawozu musisz wziąć wiadro ciepłej wody, dodać trzy łyżki gotowego kompostu (najlepiej zeszłoroczny lub sprzed dwóch lat), dodać pół bochenka chleba słodowego poszarpanego na kawałki, wszystko dokładnie wymieszać drewnianym patykiem i pozostawić na piętnaście lub dwadzieścia minut.

foto: google

Powstały roztwór należy ostrożnie wylać na grządki. Zużycie wynosi około jednego wiadra na kilka grządek, w zależności od ich wielkości. Wszystko zajęło mi to około trzech godzin, ale potem rośliny zaczęły dobrze rosnąć, szybko się rozwijać, a ja zdałam sobie sprawę, że wiele straciłam nie wykorzystując wcześniej z porady mojej babci.

Doszedłam do wniosku, że jeśli nie będziesz leniwa i zaopiekujesz się Matką Ziemią, z pewnością odwdzięczy się dobrymi plonami roślin ogrodowych i warzywnych. A to oznacza, że twoja praca nie zostanie zmarnowana, ale pójdą na korzyść budżetowi rodzinnemu i przetworów wystarczy na całą zimę.

Główne zdjęcie: google.com