Inwazji mrówek możemy zapobiec używając zwykłej folii.

Mrówki powodują ogromne szkody w ogrodzie: nie tylko podgryzają korzenie sadzonek, które jest bardzo delikatne, ale także niszczą dojrzewające owoce i jagody, jak również, co jest najbardziej nieprzyjemne, żyją w symbiozie z mszycami.

Tylko najsilniejsze środki owadobójcze są zabójczo skuteczne przeciwko mrówkom. Ale co robić w przypadku, gdy plony są już dojrzałe? W tym przypadku stosowanie „chemii” jest bezwględnie przeciwwskazane. Niestety pułapki klejowe są skuteczne tylko przez dwa dni, a po ich upływie twardnieją i pokrywają się kurzem, więc mrówki mogą się łatwo przez nie przedostać. Istnieje jednak proste i oryginalne rozwiązanie, aby zapobiec przedostawaniu się mrówek do drzew owocowych. Więc należy zrobić dla nich przeszkodę! Wtedy nie będą zasiedlać nowych mszyc, a z tymi, którzy są już na drzewach możemy łatwo dać radę za pomocą specjalnego mydła ogrodowego oraz popiołu.

Sposób na mrówki będzie wykonany z mocnej folii grillowej.

Otóż mamy przed sobą 4 kroki:

1. Przygotowujemy folię o długości około 25 cm.

2. Krawędź folii zagnij pod kątem prostym (około 2 cm).

3. W kilku miejscach należy odetnąć zagiętą krawędź folii za pomocą nożyczek do paznokci, aby krawędź folii nie przeszkadzała pod czas procesu owijania folii wokół pnia drzewa.

4. Folię z zagiętą krawędzią należy owinąć wokół drzewa, a zatem mocno docisnąć, aby „pas” był dobrze zamocowany na pniu. Zagięta krawędź powinna znajdować się na górze. W celu dodatkowego wzmocnienia należy także zawiązać sznurkiem.

„Kołnierz” stanowi przeszkodę, którą mrówki nie są w stanie pokonać. Albowiem mrówki nie mogą ruszyć do przodu przez zamocowaną cienką krawędź tnącą, która jest pochylona pod kątem 90 stopni na pniu.

Główne zdjęcie: supersadovnik.ru