Zasypki i proszki dla niemowląt nie są tak banalnymi substancjami, jak mogło się wydawać. W rzeczywistości jest to niezwykle przydatna i uniwersalna rzecz, która może pomóc w różnych sytuacjach, a czasem rozwiązać niespodziewane kłopoty. Przyda się nawet rolnikowi. Ciężko uwierzyć na słowo, ale zasypkami można zamienić ogrom drogich substancji specjalistycznych.

1. Środek na mrówki

foto: novate.ru

Mrówki powodują znaczne szkody ogródkom działkowym. Zwłaszcza, gdy jest ich zbyt wiele. Pozbycie się mrowiska może być niezwykle trudne. I tu na ratunek przychodzi zwykły puder dla niemowląt. Okazuje się, że mrówki są wrażliwe na jego zapach i szybko opuszczają miejsca nim potraktowane. Ta sama metoda działa doskonale przeciwko innemu szkodnikowi - japońskiemu chrząszczowi.

2. Srodek na myszy i zające

foto: novate.ru

Uszkodzenia upraw są powodowane nie tylko przez owady, ale także przez znacznie większe żywe istoty. Gryzonie pod tym względzem przodują. Niezwykle trudno będzie wypędzić myszy z działki, kiedy się tam zadomowiły. Odstraszyć myszy od miejsc upraw i przechowywania płonów można za pomocą tego samego pudru dla niemowląt. Jego zapach odstrasza również zające.

3. Środek do rękojeści

foto: novate.ru

Aby chronić ręce przed odciskami, zaleca się osmarować uchwyt narzędzia zasypką dla niemowląt. Przede wszystkim dotyczy to widłów, kopaczek, motyk i oczywiście łopat. Zasypka pomoże znacznie zmniejszyć poślizg dłoni. A jeśli nie ma poślizgu, nie powstają drażniące odciski.

4. Środek do podłogi

foto: novate.ru

W domu czy na werandzie zaczęła skrzypieć drewniana podłoga? W przypadku tego problemu również poradzi sobie zwykła zasypka dla niemowląt. Aby wyeliminować problem, produkt najpierw rozprowadza się na podłodze we wszystkich potencjalnie problematycznych miejscach, a następnie delikatnie zamiata w szczeliny między deskami. Nawet jeśli skrzypienie po tym nie zostanie wyeliminowane całkowicie, stanie się ono słabsze i będzie teraz ciszej.

5. Środek do rękawic

foto: novate.ru

Podczas pracy w gumowych rękawiczkach zaleca się również wsypanie do ich środka odrobiny pudru dla niemowląt, w każdym razie, jeśli musisz pracować z czymś mokrym. Jeśli podczas prac domowych woda przedostanie się do rękawic, wówczas rozproszony talk pomoże wyeliminować całą wodę, chroniąc ręce od jej nadmiaru.

Główne zdjęcie: novate.ru