Jak umyć szybę do piekarnika?

Najłatwiejsze i najbezpieczniejsze metody czyszczenia:

1. Ocet stołowy jest doskonałym środkiem do czyszczenia szkła. Z jego pomocą możesz nie tylko wycierać powierzchnie do połysku, ale także dezynfekować je, czyli usuwać wszystkie szkodliwe bakterie i drobnoustroje. Możesz nałożyć ocet stołowy na watę lub czystą szmatkę i po prostu wytrzeć zanieczyszczony obszar. Po 5 minutach powtórz procedurę.

W ciągu 2-3 godzin ocet powinien skorodować plamy, po czym szkło należy przetrzeć miękką szczotką, a następnie spłukać wodą.

2. Ostrożnie używaj sody oczyszczonej. Nigdy nie wycieraj szkła suchym proszkiem, ponieważ możesz je porysować. Możesz rozcieńczyć sodę z wodą, aż powstanie jednorodna mieszanka. Nanieś produkt na zanieczyszczone miejsca na szkle i pozostaw na 30 minut. Następnie delikatnie usuń roztwór ze szkła i przetrzyj je miękką szmatką zwilżoną wodą. Powierzchnia jest idealnie czysta i przezroczysta.

3. Uporczywe plamy są trudne do usunięcia konwencjonalnymi środkami ale mydło do prania świetnie sobie z nimi radzi. Lepiej jest używać kostki mydła niż płynu. Szybciej uzyskamy idealny połysk.

Zetrzyj mydło na drobnej tarce, dodaj odrobinę wody i rozmieszaj aż do uzyskania obfitej piany. Wlej roztwór do garnka i postaw do piekarnika, a następnie rogrzej piekarnik do 100 stopni. Po około godzinie wyłącz piekarnik i poczekaj aż ostygnie. Następnie wytrzyj szybę z brudu, który teraz można bardzo łatwo usunąć z powierzchni.

Nietypowy sposób

Zwracam uwagę na sekretny sposób, o którym niewielu słyszało. Używając zwykłego proszku do pieczenia, w ciągu kilku minut, możesz osiągnąć połysk na każdej szklanej powierzchni. Najpierw należy zwilżyć zanieczyszczone obszary na szybie czystą wodą, a następnie posypać je proszkiem do pieczenia.

Produkt reaguje z zanieczyszczeniami i wyciąga uporczywe zabrudzenia z powierzchni. Po kilku minutach na szkle tworzą się grube krople tłuszczu, wystarczy usunąć je gąbką, a następnie wytrzeć powierzchnię wilgotną szmatką.

Wszystkie te metody są dobre, ponieważ nie powodują alergicznych reakcji i nie wymagają dużych nakładów finansowych. Soda, ocet i proszek do pieczenia mogą oczyścić każdą szklaną powierzchnię w domu.

Główne zdjęcie: google.com