Idealny porządek w domu jest jednym z priorytetów każdej gospodyni domowej. Szczególną uwagę zwracają one na toalety. W naszym artykule dowiesz się, jak oczyścić muszlę toaletową z kamienia i pozostałości moczu, przy minimalnym wysiłku i bez wydawania pieniędzy na drogie detergenty. Ta metoda pozwala pozbyć się rdzy i starych zanieczyszczeń, które powstają z powodu złej jakości wody.

Aby wyczyścić toaletę potrzebujesz:

  • pustą plastikową butelkę;
  • pojemnik do mieszania środka czystości (co najmniej 3 l);
  • nadtlenek wodoru;
  • amoniak;
  • szczotkę

Krok 1. Usuń nadmiar wody z toalety

1. Ściskając plastikową butelkę, zanurz szyjkę do toalety. Dajemy butelce wrócić do oryginalnego kształtu i w ten sposób wybieramy wodę z toalety.

foto: YouTube

2. Powtarzamy tę czynność, aż toaleta będzie pusta.

Krok 2. Przygotowanie mieszaniny czyszczącej

1. Do 2 litrów wody dodaj 100 ml nadtlenku wodoru.

2. Następnie dołóż 50 ml amoniaku do powstałej mikstury. Wszystko dobrze wymieszać.

3. Ponieważ składniki mieszanki są drażniące, upewnij się że w pobliżu nie ma dzieci ani zwierząt domowych. Oczywiście zawsze używaj rękawiczek ochronnych.

Krok 3. Czyszczenie toalety

1. Wlewamy mieszankę do toalety.

foto: YouTube

2. Za pomocą szczotki rozprowadź ją po całej powierzchni muszli klozetowej i pozostaw na kilka godzin (długość tego procesu zależy od stopnia zabrudzenia).

foto: YouTube

Opuść deskę, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów.

3. Po upływie wymaganego czasu otwórz muszlę klozetową i upewnij się, że kamień całkowicie się rozpuścił. Jeszcze raz wyczyść wszystko za pomocą szczotki.

foto: YouTube

4. Kilkakrotnie spuszczamy wodę. Toaleta wygląda jak nowa.

foto: YouTube

Dzięki tej metodzie czyszczenia usuniesz w 100% wszystkie bakterie i mikroorganizmy, co zrekompensuje nieprzyjemny zapach amoniaku.

Ta metoda nie powinna być stosowana, jeżeli nie masz kanalizacji, a tylko szambo. W takim przypadku użyj specjalnych płynów, które nie zawierają amoniaku i innych żrących chemikaliów.

Główne zdjęcie: YouTube