Dziś chciałbym opowiedzieć o nawożeniu cukrowym dla ogórków, dzięki któremu zawsze otrzymuję bogate zbiory. Opowiadam przepis.

Ogólnie rzecz biorąc, ogórki są dość wybredną kulturą, za którą należy stale obserwować. Cieszą się, gdy świeci jasne, nie palące słońce. Nie mniej zadowoleni, gdy są karmione różnego rodzaju dodatkami i nawozami.

Ze względu na swoje cechy, ogórki szybko wchłaniają wszystkie korzystne właściwości z gleby i dlatego szybko rosną. Osobiście karmię ich raz w tygodniu, może przez 10 dni. Coś w tym stylu.

Właściwie, dlaczego cukier?

Wszystko jest dość proste. Glukoza, która znajduje się w cukrze, jest świetna do wzrostu roślin. To jest świetny "asystent" w rozwoju systemu korzeniowego.

System korzeniowy doskonale przyswaja glukozę, generując w ten sposób energię we wszystkich komórkach rośliny. Co wpływa bezpośrednio na rośliny i płody rolne.

Mój przepis na nawożenie cukrowe:

Są dwie opcje.

Możesz użyć tylko zwykły cukier. Wtedy proporcje będą następujące. Na litr wody, temperatury pokojowej, dodajesz dwie łyżeczki cukru.

Druga opcja. Tabletki glukozy w aptece.

foto: google

Tutaj proporcje są takie: 1 łyżeczka cukru = 1 tabletka glukozy. Stąd na litr wody dodajesz 2 tabletki glukozy. Używam tej metody, raz kupiłem w aptece i zapomniałem o tym.

Karmię w ten sposób już drugi rok. Nie mam problemów z mrówkami. Wielu osób pisze, a co to za słodką krainą dla mrówek? Wszystko w porządku. Nie ma ich. Więcej kwiatów, więcej zalążków, więcej płodów polnych.

Co więcej, metoda jest budżetowa, więc możesz jej użyć i mieć pewność, że latem będziesz miał ogórki.

Główne zdjęcie: google.com