Moja teściowa jest wspaniałą gospodynią. Jej dom jest zawsze idealnie czysty i przytulny. Pokazała mi już wiele sztuczek związanych z czyszczeniem i utrzymaniem domu w czystości. Dzięki ostatniej tajemnicy, którą podzieliła się ze mną, nasz wiatrak świeci jak nowy i nie wyrzuca kurzu do pokoju podczas pracy. Chcę się z tobą podzielić sztuczką mojej teściowej. Wystarczy zwykła gąbka, nóż i trochę detergentu.

foto: fb.ru

Szybkie czyszczenie wiatraka

Do pracy potrzebna jest zwykła gąbka do mycia naczyń. Używaj ostrego noża do wykonywania na nim pionowych i poziomych nacięć. Niewielką ilość detergentu należy równomiernie rozprowadzić na gąbce i lekko zwilżyć wodą.

foto: fb.ru

Ten domowy detergent z łatwością oczyści nawet trudno dostępne miejsca na Twoim wentylatorze. Przetrzyj wszystkie powierzchnie tą gąbką.

foto: fb.ru

Następnie dokładnie płucz gąbkę pod wodą i ponownie przetrzyj wiatrak bez użycia detergentu.

foto: fb.ru

Nigdy nie byłam w stanie osiągnąć tego efektu przy użyciu zwykłej szmatki. Rzeczywiście, dużo kurzu i brudu gromadzi się na gąbce, który był niewidoczny gołym okiem.

foto: fb.ru

Kolejną zaletą tej metody jest to, że gąbka nie rysuje powierzchni wiatraka, więc nie może go zepsuć. Po takim oczyszczeniu nasz wentylator świeci jak nowy. Jestem bardzo zadowolona z rezultatu, jaki uzyskałam dzięki użyciu pociętej gąbki do czyszczenia.

Główne zdjęcie: fb.ru