Oto jaki incydent przytrafił mi się pewnego dnia. Ustawiam gotować warzywa (marchewkę i buraki) na sałatkę. Położyłam się na chwilę i nie zauważyła, jak usnęłam – w domu oprócz mnie był mąż i córka. Krótko mówiąc, obudziłam się z zapachu dymu. A moi gospodarze siedzą w różnych pokojach i nic nie czują!

W kuchni moja ulubiony garnek zmieniła się ... nawet nie wiem, w co się ona zmieniła!

foto: 7dach.ru

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było napełnienie garnku wodą i wsypanie soli – trzech łyżek. Przykryłam go i zostawiłam na cały dzień i noc. Następnego dnia spuściłam wodę i delikatnie odmyłam wszystko, co dało się odmyć szorstką gąbką. NIE SZOROWAĆ!

foto: 7dach.ru

Teraz zostawiam swoją dotkniętą patelnię tylko do wyschnięcia. Lepiej gdzieś w pobliżu grzejnika. Niech dokładnie wyschnie, najlepiej przez kilka godzin.

foto: 7dach.ru

Cóż, teraz ostrożnie wyczyszczam pozostałości przypalonego. Zobacz, jak same odstają!

foto: 7dach.ru

Pozostaje wyczyścić patelnię ulubionym detergentem, a mój garnek jest jak nowy!

foto: 7dach.ru

Kiedyś bardzo dawno temu miałam taki sam przypadek – przypaliłam jedzenie w garnku. Nalałam do garnka słonej wody i zacząłem ją drapać tak, jak zawsze robiła to moja mama i babcia. Jednak z garnka wówczas zeskrobało się szkliwo wraz z przypalonym jedzeniem.

Postanowiłam, że nie będę już używać tego garnka, wyniosłam go na podwórko i zostawiłam na jakiś czas na słońcu. A kiedy zobaczyłam go znowu, zauważyłam, że ​​wszystko, co było przypalone, po prostu „odkleiło się” od szkliwa. Dla mnie to było prawdziwe odkrycie. Więc teraz, po takim zdarzeniu siły wyższej, postanowiłam sprawdzić swoje odkrycie. Zadziałało. Garnek prawie nie ucierpiał, w każdym razie nadal będzie mi służyć!

Główne zdjęcie: 7dach.ru