Ścieżki ogrodowe zwykle wyglądają elegancko i schludnie aż do pierwszego deszczu. We wszystkich szparach zaczynają pojawiać się chwasty. Bardzo trudno jest ich się pozbyć, szczególnie jeżeli ścieżka jest ozdobiona płytkami lub panelami z drewna. Chwasty psują wygląd i przeszkadzają w chodzeniu. Jeden sprawdzony i niedrogi sposób, który przyniesie wspaniałe rezultaty.

Usuwamy chwasty i niepotrzebną trawę

Jaki jest sekret moich czystych ścieżek? Używam prostego sposobu. Użyjemy litrowej butelki octu (9%), łyżki soli i kilku kropli detergentu do tłustych naczyń.

Składniki należy wymieszać - po prostu wkładam je do pojemnika z pokrywką i potrząsam nim kilka razy. Następnie wlewam do butelki z rozpylaczem.

foto: fb.ru

Opylam chwasty tym produktem i zostawiam do wieczora. Zwykle, po dziesięciu godzinach, chwasty zmieniają kolor na żółty i znikają. Sposób ten działa najlepiej w czasie upałów (przy suchej pogodzie). Nie będzie tak efektywny w czasie deszczu.

Dlaczego nie używam tego preparatu na grządkach, przecież tam są też chwasty? Powód jest prosty: środek ten, nie odróżnia czy jest to roślina przydatna, czy nie. Zabija wszystko na co trafi. Ponadto może spowodować że gleba jest uboższa w składniki odżywcze. Dlatego właśnie, używam mojego produktu tylko na ścieżkach i przy bramie, gdzie na pewno niczego nie posadzę.

Główne zdjęcie: google.com