Dziś porozmawiamy o oknach. Chcę wam pokazać jeden sposób, o którym niedawno się dowiedziałam. Dzięki niemu udało mi się idealnie umyć okna bez smug, a kurz i brud na nich po prostu nie usiądzie!

Potrzebujemy małego pojemnika do mieszania. U mnie to będzie mały talerz. Dodajemy około 20 gramów gliceryny (można kupić w dowolnej aptece za 2 zł). Jedna łyżka przegotowanej wody to jest ważne! Łyżeczka spirytusu mrówkowego jest również warta grosza. Dokładnie wymieszaj roztwór i odłóż na bok.

Dokładnie spłucz okna czystą wodą, jeśli używasz zwykłej szmatki, poczekaj, aż okna wyschną po umyciu. Używam myjek magnetycznych, więc moje okna są idealnie czyste i suche, dosłownie za 5-10 minut.

Następnie wracamy do mieszaniny i nanosimy dosłownie 3-4 krople na szczotki. Dokładnie smaruję glicerynę szczotkami jednocześnie po obu stronach szkła na całej powierzchni. Następnie usuwam szczotki i po prostu wycieram szkło czystą, suchą szmatką. One na oczach zaczynają się świecić idealną czystością.

Udało mi się wykonać całą procedurę, dosłownie w 15 minut, a teraz moje okno jest idealnie czyste! Ta metoda może być dość czasochłonna, jeśli używasz zwykłej szmatki, ale zdecydowanie warto to zrobić! Za taką pracochłonną pracę otrzymasz idealnie czyste okna bez smug, na których nie będzie kurzu i brudu.

Główne zdjęcie: google.com