Jest wygodne do zbierania wszelkich jagód, w tym agrestu, porzeczek, a także wiśni na szczycie drzewa. A co najważniejsze — zbieramy jagody znacznie szybciej!

Sezon dojrzałych i pachnących jagód już się rozpoczął. Czereśnie są już dojrzałe. Za miesiąc już będą jagody.

foto: google

Dotarcie na sam szczyt jest trudne. Mianowicie, bliżej słońca, rośnie najbardziej soczysta i dojrzała jagoda. Jak ją zebrać? Nie można dotrzeć samemu na szczyt, a drabina nie jest bezpiecznym środkiem. Popatrzymy również na kolczasty agrest. Bez porysowanych, jeśli nie powiedzieć- okaleczonych rąk nie można zebrać jagody. I ogólnie rzecz biorąc, jest to trudne — zbierać jagody z krzaków.

Wszystkim miłośnikom jagód oferuję proste wyjście — robimy urządzenie -szufelkę. Jego utworzenie zajmie nie więcej niż 5 minut.

Opcja nr 1-do zbierania jagód z krzewów

W ścianie butelki wycinamy "okno" w kształcie płatka jak u kwiatu. Najpierw lepiej będzie narysować kontur "płatka" markerem na butelce.

Zobacz zdjęcia:

foto: google

Nie odkręcamy pokrywy. Pokrywa zapobiegnie wypadaniu jagód z butelki.

Używamy urządzenia pod pęczkami jagód i ciągamy. Gałązki, na których trzyma się jagody, wpadną w wąską szczelinę-płatek na butelce, zostaną przecięte przez szczelinę — i wpadną do otworu w butelce. W ten sposób możesz nazbierać przez 1 minutę litr jagód.

foto: google

Następnie wysypujemy jagody z urządzenia do wiadra. Dobrze jest zbierać agrest, czereśnie i inne jagody w taki sposób. Weźcie pod uwagę ten sposób szczególnie te, które mają dużo agrestu. Ręce i nogi nie drapią.

Opcja nr 2 - do zbierania wiśni na wysokości

Do naszego urządzenia dołączamy rurę. Aby to zrobić, odkręć korek w butelce, nałóż rurkę na szyję-50 mm średnicy. Ona jest idealna. Mocujemy taśmą klejącą. Szyjka butelki może być trochę przycięta, aby stała się szersza.

foto: google

Na rurze z drugiego końca umieszczamy wtyczkę.

Trzymając urządzenie za rurę, podnieś go do jagód rosnących wysoko na gałęziach. Zasada jest taka sama jak w przypadku jagód, które zebraliśmy wcześniej. Gałązka dostaje się do szczeliny — a jagoda trafia do butelki i pada w rurę.

foto: google

Po tym, jak rura stanie się ciężka, otwórz wtyczkę i wysyp jagody do miski.

Takie urządzenie pomoże ci bardzo szybko zebrać wszystkie plony — do ostatniej najsmaczniejszej jagody!

Główne zdjęcie: google.com