Każda gospodyni ma do czynienia z takim problemem, jak pranie ręczników kuchennych. Często po prostu musisz je wyrzucić, nie mogąc poradzić sobie z tym problemem. Tym razem też już miałam kilka zabrudzonych, niedopranych ręczników, które miałam wyrzucić albo użyć zamiast szmatek.

Ale potem natknęłam się na artykuł z zaleceniami dotyczącymi prania ręczników kuchennych. Były takie dziwne: podczas prania, a nawet podczas namaczania (nie trzeba je prać) dodaje się olej słonecznikowy. Jakoś wątpiłam, ale nadal zachowałam tę informację dla siebie. Niedawno postanowiłam wypróbować tę metodę. Byłam zaskoczona, jak łatwo i prosto usunięto wszystkie plamy z ręczników kuchennych i serwetek.

Składniki do namaczania:

  • 5 l wody
  • 1 łyżka oleju słonecznikowego
  • 1 łyżka wybielacza
  • ½ szklanki proszku do prania

USUWAMY PLAMY:

Ten zabieg przeprowadzałam w wiadrze. Nalewamy wiadro wody, doprowadzamy do wrzenia, dodajemy wszystkie składniki i dobrze mieszamy. Wyłączamy kuchenkę.

Za pomocą drewnianej łopatki lub innego narzędzia całkowicie zanurz brudne ręczniki i serwetki w gorącym roztworze. Zanurz i pozostaw całą zawartość wiadra do całkowitego wystygnięcia. Możesz zamknąć wiadro przykrywką.

Przeprowadzając procedurę po raz pierwszy, bardzo wątpiłam, czy plamy znikną bez prania, ale byłam mile zaskoczona. Oto wynik, spójrz, wszystkie ręczniki i serwetki są czyste, bez plam, jak nowe.

Jak napisał autor, nie jest jasne, jakie reakcje chemiczne zachodzą, gdy wszystkie składniki są połączone, ale wynik jest powalający. Szkoda, że ​​nie pamiętam z jakiego źródła ta informacja do mnie dotarła, ale w każdym razie bardzo dziękuję autorowi.

Ta metoda może nie tylko usuwać plamy z ręczników i serwetek, ale bardzo dobrze radzi sobie z plamami na obrusach.

Skorzystaj z tej wiedzy i nie będziesz szybko wyrzucać ręczników kuchennych. Używać swoich rzeczy dłużej.

Główne zdjęcie: google.com