Trudno uwierzyć, że Carolyn Hartz jest babcią i ma już 71 lat. Ale pomimo swojego wieku kobieta zaskakuje wysportowaną i piękną sylwetką, zadbaną cerą i aktywnym stylem życia. A sekret jest bardzo prosty: Carolyn nie spożywała cukru i żywności zawierającej cukier od 28 lat.

foto: laykni.com

„Kobiety powyżej pięćdziesiątki często uważają, że nie można utrzymać formy i wagi - mówi Carolyn. - Nawet jeśli urodziłaś dziecko w wieku 40 lat, możesz powrócić do formy sprzed porodu.”

foto: laykni.com

Carolyn nie zachęca do całkowitej rezygnacji z ulubionych potraw, najważniejszy jest umiar, kontrolowanie wielkości porcji, jakości jedzenia i nie jedzenia dla przyjemności, ale życia dla przyjemności!

foto: laykni.com

I oczywiście, nie szaleć na punkcie diety i jedzenia w ogóle. W żadnym wypadku nie martw się, że czegoś nie możesz zjeść, albo mimo wszystko zjadłaś ten kawałek ciasta ... Cóż, zdarza się: zjadłaś i zapomniałaś, żyjemy dalej.

foto: laykni.com

W życiu kobieta jest optymistką, nawet jeśli napotyka trudności, zawsze stara się pozostać pozytywna.

Kolejną ważną tajemnicą zdrowia i młodości jest sen i odpoczynek. Musisz spać co najmniej osiem godzin dziennie i zawsze budzić się z pozytywnym nastawieniem.

foto: laykni.com

Codziennie Carolyn ma czas na spacery, kobieta ma psa, teraz te spacery stały się regularne. Ponadto ćwiczy jogę i tenisa.

foto: laykni.com

Na tym etapie życia Carolyn ma trzech dorosłych synów i cztery wnuczki, a także ma nowe hobby - gotowanie, przygotowuje desery bez cukru.

foto: laykni.com

„Ciesz się, nie martw się, że masz wiele lat”, inspiruje Carolyn i dodaje, że ważne jest, aby nigdy nie porównywać się z innymi i nie słuchać sceptyków.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com