Ta historia wydarzyła się na farmie niedaleko miasta Adelaida w Australii. Pewnego dnia rolnik robił objazd farmy i zajrzał do kaczki, która niedawno usiadła na jajkach.

Mężczyzna był naprawdę zdziwiony, gdy zauważył, że w gnieździe kaczki śpi małe puszyste zwierzę... Wyciągnął go, aby dobrze obejrzeć. Maleństwo okazało się dzieckiem kitanki. Nie wiadomo, jak trafił do kaczego gniazda, ale pod jej skrzydłem był w cieple i wygodnie spał przez całą noc.

foto: laykni.com

Być może sama kaczka przyciągnęła do siebie małe zwierze, myląc je z kaczątkiem. Możliwe jest, że samica kitanki podrzuciła swoje dziecko kaczce, aby ukryć go w gnieździe. A może szczeniak został osierocony i sam szukał ciepła ...

foto: laykni.com

Mała kitanka dostała imę Daisy i została przewieziona do organizacji zajmującej się ratowaniem zwierząt. Tam będą ją karmić, aż stanie się silniejsza. Później zostanie wypuszczona na wolność.

Teraz Daisy jest w schronisku i tam już ma nowego przyjaciela – inne porzucone dziecko kitanki, tym razem samca. Pracownicy schroniska przekazywali szczególne podziękowania kaczkę, która objęła cudze dziecko opieką i ogrzewała przez całą noc.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com