Soczyste, chrupiące, duże główki kapusty to marzenie każdego ogrodnika! Aby je uzyskać, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i ciesz się bogatymi zbiorami.

Porządnie podlewaj. Po posadzeniu sadzonek kapusty w glebę podlewa się ją co 2-3 dni przez 2 tygodnie w ilości 7-8 litrów na m². Następnie, przy braku ciepła, podlewanie zmniejsza się do 1 razu w tygodniu. Wczesna kapusta jest podlewana w czerwcu, a odmiany późnego dojrzewania w sierpniu. Możesz kapustę podlewać, zarówno rano, jak i wieczorem. Temperatura wody powinna wynosić co najmniej 18 stopni.

Pamiętaj o rozluźnieniu gleby. Za najlepszy czas na rozluźnienie gleby uważa się czas po deszczu lub po podlaniu. Głębokość zabiegu powinna wynosić 5-8 cm. Częstotliwość: co 6-7 dni. Podgarniać kapustę należy 3 tygodnie po posadzeniu sadzonek w ziemię. Powtórzyć podgarnianie warto po 8-10 dni.

Pamiętaj o nawożeniu. Po tym, jak kapusta zbuduje zieloną masę, rośliny można dokarmić. W okresie wzrostu kapusty warto przeprowadzić 3-4 nawożenia. Na początku wiązania zaleca się stosowanie takiego nawozu: mocznik - 8 g / m2, chlorek potasu - 15 g / m2. Nawozy organiczne: roztwór obornika trzeba rozcieńczyć 4-5 częściami wody, dodać 30-40 g popiołu drzewnego (1 wiadro stosować na 5 roślin).

Główne zdjęcie: google.com