Kiedy pobrudzisz ubranie jedzeniem albo piciem, zawsze mówisz sobie że na pewno zlikwidujesz plamę, która natychmiast się pojawia, zanim zdąży ona mocno wsiąknąć w materiał, prawda? Jeżeli jesteśmy podobni, najprawdopodobniej zapomnisz o plamie (tak jak ja) i przypominasz sobie o niej, kiedy wkładasz ubrania do pralki. W tym momencie z reguły nie ma już sensu usuwanie tej plamy. Co możemy więc zrobić? W końcu nie chcemy wyrzucać ulubionej części garderoby do kosza. Spróbuję coś poradzić.

Dowiesz się dzisiaj jak usunąć plamę olejkiem cytrynowym. Pokaże Ci, dlaczego ten sposób jest tak dobry na usunięcie starych plam!

Olejek eteryczny z cytryny jest idealny do usuwania tych plam, które nie były wcześniej traktowane. Po pierwsze może rozpuścić zaschnięte resztki brudu, a po drugie pomaga usunąć wszelkie pozostałości po plamach. Najważniejsze jest, aby pamiętać, żeby nałożony olejek eteryczny nie powinien być pozostawiony na ubraniu zbyt długo – materiał zżółknie.

Jeśli boisz się użyć skoncentrowanego olejku eterycznego z cytryny, możesz sporządzić z niego roztwór do usuwania plam. Aby go przygotować potrzebujesz: ¼ szklanki nadtlenku wodoru (3%), 2 łyżki oleju kastylijskiego, 20 kropli olejku z cytryny. Należy wymieszać wszystkie składniki w ciemnej butelce ze sprayem. Spryskaj plamę tą mieszanką i po kilku minutach wrzuć do pralki.

Mam dla Ciebie jeszcze jedną wskazówkę (bonus). Informacja ta przyda ci się, jeśli plama nie zniknie po praniu. Zamiast prać ubrania po raz drugi lub zwilżać nową porcję odplamiacza, wystaw tą rzecz na słońcu na kilka godzin. Promienie słoneczne to zaskakująco skuteczny sposób na pozbycie się plam i uniknięcie odbarwień. Po kilku godzinach w słońcu Twoje ubranie będzie wyglądało jak nowy!

Główne zdjęcie: infohome.com.ua