Zwierzęta potafią być wdzięczne. Nigdy nie zapominają o dobroci, pamiętają całe życie tych, którzy się nimi opiekowali, którzy pomagali, którzy leczyli, którzy karmili...

Bez względu na to, ile czasu minie, zwierzę rozpozna zbawiciela. Pamiętają miłość, życzliwość, współczucie.

Wszyscy wiedzą o wdzięczności psów, o zdolności dobrego zapamiętywania, ale nie jest to dla nich wyjątkowe. Wdzięczny może być szympans, goryl, niedźwiedź, lew... lub 2 lwy.

foto: laykni.com

Brytyjska gazeta Daily Mirror opowiedziała niesamowitą historię o kobiecie, która uratowała 2 małe osierocone lwy 7 lat temu. Karmiła je, wychowywała i kochała, ale drapieżniki rosły, a kobieta nie mogła zapewnić im należytych warunków. Wtedy przekazała lwy szwajcarskiemu zoo.

Później dwóch dorosłych drapieżników zabrano do specjalistycznego parku lwów na Słowacji. Tam żyją swobodnie na dużym obszarze obok swoich braci.

foto: laykni.com

To w tym parku odbyło się wzruszające spotkanie. To pierwsze spotkanie kobiety z podopiecznymi po długim rozstaniu. Była ona bardzo zmartwiona i nie wiedziała, czy jej dwoje dorosłych drapieżników ją rozpoznają. Z niepokojem obserwowała jak dzikie koty zbliżają się do ogrodzenia, a potem…

foto: laykni.com

Po chwili lwy rozpoznały swoją ratowniczkę i rzuciły się na nią! Jak ją przytulały! To jest miłość! To jest wdzięczność!

Source: youtube.com

Tak potrafią kochać zwierzęta!

Główne zdjęcie: laykni.com