Wydarzy się coś takiego!

Swojego kota, który ma teraz sześć lat, wzieliśmy z ulicy. Był wtedy małym nieśmiałym kotkiem, który bał się każdej osoby, która go mijała. Ale zrobiło mi się go szkoda, nadchodziła zima, był już pierwszy mróz i zabrałam tego kotka do ciepłego, wygodnego domu.

Przez pierwsze dwa dni był grzecznym kotkiem, bojącym się wszystkiego, co go otaczało. Ale potem przyzwyczaił się i stał się aktywnym figlarnym kotkiem, który po prostu chciał się bawić, biegać i skakać w nocy. Nie rozumiał, że ludzie wstają do pracy wcześnie rano. Ale kiedy wstawaliśmy rano, on zwijał się w kłębek na krześle i spał spokojnie.

foto: storyfox.ru

Minęło sześć lat, nasz kot stał się poważniejszy i odpowiedzialny. Co więcej, wybierał się sam na spacer po ulicy dokładnie w tym samym czasie i na dokładnie dwadzieścia minut, najwyraźniej ten czas wystarczał mu z głową. Po spacerze dobrze jadł i spał przez godzinę. Potem poświęcał mi swoją uwagę. I tak każdego dnia. Miałam wrażenie, że żyje według określonego harmonogramu, który sam sobie wymyślił.

Ale pewnego dnia w naszym życiu wszystko się zmieniło. I te zmiany przyniósł w nasz dom mianowicie kot. Po kolejnym spacerze wrócił do domu nie sam, ale z kotkiem, który wyglądał bardzo podobnie do niego. Myślałam nawet, że to jego syn, co było mało prawdopodobne.

Oczywiście uszanowaliśmy jego życzenie i zostawiliśmy młodego. Kot opiekował się nim, grzał, oblizywał, podążał za każdym jego krokiem i się z nim bawił. Nauczył jeść z miski i chodzić po kuwety. Matka i już, ale on jest tatą. Nazwaliśmy kotka Synem. Nasz kot nikogo do niego nie podpuszczał, ale było to wtedy, gdy kotek był mały. A kiedy Syn wyrósł, już sam decydował, co może, a co nie. Ale nie zapominał o starszym kocie, szanował go i był posłuszny. Teraz w naszym domu mieszkają dwa koty, które są prawie bliźniakami.

foto: storyfox.ru

Pomyślałam jakoś, że jeśli kotu spodoba się być ojcem, zacznie przynosić kocięta. Będziemy musieli otworzyć kocie przedszkole, ponieważ kot jest najważniejszy w domu, i on decyduje, ile kotów będzie w nim mieszkało.

Czy nasz kot jest unikalny?

Główne zdjęcie: storyfox.ru