W schronisku dla zwierząt „Wyspa nadziei”, które znajduje się w rosyjskim Petersburgu, pewnego dnia doszło do bardzo niezwykłego wydarzenia.

foto: laykni.com

Rano personel usłyszał głośne szczekanie w pobliżu bramy schroniska. Kiedy wyszli na zewnątrz, zobaczyli pięknego, zadbanego rasowego psa, który próbował się dostać do środka.

foto: laykni.com

Pies okazał się mieszanką Husky i innej rasy, nadano mu imię Tarhun. Jednak pracownicy schroniska wciąż mogli uwierzyć, że pies jest bezpański. Uznali, że najprawdopodobniej po prostu komuś zginął. Wkrótce wolontariusze zaczęli szukać właściciela czworonoga.

foto: laykni.com

Minął miesiąc, ale nikt nie odpowiedział na ogłoszenia. Tymczasem Tarhun czuł się świetnie w schronisku i zachowywał się absolutnie spokojnie. Pracownicy schroniska zauważają, że pies okazał się przyjaznym i bardzo inteligentnym zwierzakiem. Dlatego zaczęli szukać mu nowego właściciela.

foto: laykni.com

Niewątpliwie wielu chciało zaadoptować tak przystojnego spa, ale ponieważ rasa ta wymaga szczególnej troski, wolontariusze bardzo ostrożnie podeszli do wyboru nowego właściciela Tarhuna.

foto: laykni.com

Wkrótce pies znalazł nowy dom i nowego przyjaciela, to prawdziwe psie szczęście.

Główne zdjęcie: laykni.com