Narnia to imię trzyletniego kota mieszkającego we Francji, którego właścicielka nazywa się Stephanie Himines. Ze względu na swój niezwykły wygląd Narnia jest prawdziwą „gwiazdą” Internetu oraz sieci społecznościowych. Połowa twarzy tego kota z niebieskimi oczyma ma zabarwienie o czarnym kolorze, a druga zaś jest o szarym.

Stephanie Himines nie odebrała swojemu zwierzakowi szansy na spłodzenie potomstwa, wieć niedawno Narnia został ojcem. Muszę powiedzieć, że w przypadku potomków tak niezwykłego kota geny również wykazują dużą różnorodność. Każdy kotek jest podobny do swojego ojca, ale zupełnie różnią się od siebie wyglądem: jedny kotek ma sierść o szarym kolorze, a inne zaś czarną.

foto: storyfox.ru

Na Instagramie Narnia ma ponad 246 000 subskrybentów. Osóby, które subskybowały jego stronę internetową nazywają tego niezwykłego kota na różne sposoby: Terminatorem, Dwutwarzowym, a także Chimerą. Zwykle naukowcy określają chimerą kotów o „dwóch twarzach”. Taki dziwne podwójne zabarwienie pojawia się w przypadku organizmów żywych, w których ciele znajdują się dwa rodzaje komórek zawierające DNA dwóch różnych osobników.

foto: storyfox.ru

Właściciel kota Stephanie Himines twierdzi, że zgodnie z wynikami badań genetycznych Narnii nie możemy go określić jako chimerę w sensie naukowym. To właśnie dlatego to zwierze domowe o tak niesamowitym kolorze wciąż pozostaje tajemnicą dla wielu badaczy naukowych.

Główne zdjęcie: storyfox.ru