Od czasu do czasu natrafiam na artykuły o tanich sposobach czyszczenia wanny, które w rzeczywistości okazują się całkowicie nieskuteczne. Niektórzy nawet zawierają szkodliwe składniki! Cóż, mało kto jest chętny w XXI wieku stosować sodę, ocet lub kwas cytrynowy jako środek czyszczący.

Być może owe środki do czyszczenia sprawiąją, że wanna w konsekwencji będzie trochę czystsza. Jednak te środki nie poradzą sobie z poważnymi zanieczyszczeniami, a jeśli zaczniemy pocierać wannę zbyt mocno, możemy zniszczyć warstwę ochronną!

W pewnym momencie odkryłam dla siebie skuteczny środek, za pomocą którego bardzo dokładnie udało mi się wyczyścić wannę. Ten środek nie zawiera alkaliów, kwasów ani enzymów. Wypróbowałam go na mojej wannie akrylowej, a moi przyjaciółki, z którymi podzieliłam się moim odkryciem powiedzieli, że środek bardzo dobrze sprawdza się w czyszczeniu wanny stalowej, która ma już ponad 10 lat.

foto: google

Cały sekret tkwi w zwykłym proszku do prania! Tak, tak, nie żartuję!

Wystarczy wsypać do małego talerza 10 łyżek zwykłego proszku do prania.

Teraz dodajemy 10 łyżek ciepłej wody, a zatem dokładnie mieszamy aż powstanie masa o jednorodnej konsystencji. Ważne jest, aby dobrze wszystko wymieszać, bowiem proszek do prania musi całkowicie rozpuścić się, by zapobiec uszkodzeniu ochronnej warstwy wanny.

foto: google

Przed zastosowaniem środka, należy zwilżyć wannę ciepłą wodą. Zatem cienką warstwą nałożyć środek do czyszczenia za pomocą zwykłej gąbki do naczyń (chodzi o część miękką).

Teraz należy odczekać pół godziny, a następnie ponownie zacząć proces czyszczenia wanny za pomocą gąbki. Po wyczyszczeniu wanny należy dokładnie spłukać powierzchnię wodą.

Ten środek nadaje się do każdego rodzaju wanny: żeliwnej, akryłowej, a nawet stalowej. Stosuję go cotygodniowo. Więć zanieczyszczenie u mnie nie ma żadnych szans!

Główne zdjęcie: google.com