Wszyscy wiedzą, że słonie przeżywają silne emocje, na przykład opłakują zmarłych towarzyszy lub mogą mścić się za wyrządzoną im krzywdę. Jak pokazano w wideo, które było nagrane z parku narodowym w Afryce, słonie potrafią być kapryśne, jak małe dzieci.

Zdaniem Daphne Sheldrick, kenijsko-brytyjskiej działaczki na rzecz praw zwierząt, szczególnie słoni:

„Ze wszystkich zwierząt słonie powinni być najbardziej szanowani, ponieważ słoń to nie tylko największy ssak i zwierze lądowe, ale także należy do czołówki najbardziej emocjonalnych zwierząt. W tym sensie jest podobny do człowieka”.

Na wideo widzimy jak samotny mały słonik przechodzi polną drogę. Najwyraźniej jest bardzo zmęczony długą podróżą w upalny dzień i chce się trochę zrelaksować. Więc widzimy jak słonik położył się na suchą trawę, trochę odczekał, a następnie zaczął tarzać się po ziemi. Jest faktem oczywistym, że nie chce mu się wstawać, aby iść dalej.

Po jakimś czasie do niego podchodzą inni członkowie stada, zatrzymyjąc się na krótko w pobliżu małego słonika, a później odchodzą. Słonie są bardzo delikatne i opiekuńcze wobec swoich dzieci. Nie tylko rodzice, ale wszyscy członkowie stada opiekują się małymi słoniątkami.

Pani Sheldrick, która prowadzi największe schronisko dla słoni, którego działalność osiągnęła największe sukcesy na świecie, powiedziała, że pomimo tego, że stado wykazuje się solidarnością oraz wyraża troske i opiekę wobec młodszych, małe słonie „znają co to jest zawiść i zazdrość, mogą również mieć napady gniewu i obrażać się. Podobnie jak ludzkie dzieci także nie lubią niesprawiedliwości”.

W końcu wypoczęte słoniątko wstało z ziemi, podążając za stadem.

Pani Daphne Sheldrick, zajmująca się „wychowaniem” wiele młodych słoni, napisała tak:

„Hodując zwierzęta, które są długowieczne, takich jak słonie, musisz mieć wiele entuzjazmu i cierpliwości, ponieważ jest to długoterminowe zaangażowanie, podobnie jak jest to w przypadku wychowania małego człowieka”.

Zobacz zachowanie tego uroczego zmęczonego słoniątka:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: epochtimes.ru