Wszystkie osoby można podzielić na dwie grupy: wiodące i podążające. Jeśli ci pierwsi chętnie podejmują inicjatywę w swoje ręce i "ciągną koc na siebie", to ci drudzy wolą skromnie siedzieć na uboczu. Zastanów się, które znaki zodiaku są podążające:

Rak

Do"słabo scharakteryzowanej" piątki wszedł rak. Ten znak jest charakterystyczny dla odgrywania drugich ról. Nie będzie urażony, jeśli mu nie zaoferują się stać pierwszym, a raczej zaoferują wiodącą pozycję komuś innemu.

Rakami jest łatwo zarządzać – są wykonawcze, posłuszne i pracowite. Druga rola go nie upokarza, czuje się całkiem komfortowo, gdy zajmuje podrzędne stanowisko.

Bliźniak

Bliźnięta lubią unikać konkretnych działań. Mają trudności z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji, więc bliźniacy często zgadzają się na bycie podążającym, a nie prowadzącym.

Jednocześnie wymagają, aby wszyscy ich szanowali i brali pod uwagę ich opinie, a kiedy tak się nie dzieje, bliźnięta są bardzo urażone i doświadczają skrajnie negatywnych emocji.

Waga

Wagi starają się osiągnąć harmonię we wszystkim. Dla nich niezwykle ważne jest zrozumienie z bliskimi i przyjaciółmi, dobro materialne, stabilność w życiu osobistym.

Jednak bycie liderami nie zawsze jest możliwe dla wag. To nie są ludzie, którzy są pomysłodawcami i prowadzą tłum za sobą.

Wagi, wręcz przeciwnie, są doskonale podatne na wpływy innych. Bardzo rzadko zaczynają działać jako pierwsi: dzwonić, umawiać się na spotkanie, podejmować inicjatywę w pracy itp.

Ryby

Ryby nie są bardzo odpowiedzialnymi ludźmi, którzy próbują tego uniknąć. Są gotowi przenieść odpowiedzialność na każdego, tylko po to, aby pozostać na uboczu.

Ryby nadają się do drugorzędnych ról, w których czują się komfortowo i całkowicie bezpiecznie. Często chowają się za plecami silniejszych towarzyszy, nie odczuwając żadnych negatywnych emocji.

Skorpion

Wielu nie spodziewało się zobaczyć skorpiona na liście słabych znaków zodiaku, ale tak naprawdę nie lubią brać odpowiedzialności.

Zewnętrznie skorpion może wykazać swoją siłę i przewagę, ale jeśli chodzi o konkretne działania, skorpion natychmiast przeskakuje do drugich ról, dając możliwość podjęcia decyzji każdemu, tylko po to, aby nie robić tego samemu.

Główne zdjęcie: google.com