Ogromną radość przeżywa brytyjski park dzikich zwierząt Porfell w Kornwalii, do czego sami pracownicy się przyznają. Tutaj niedawno urodziły się dwoje kociąt, być może najrzadszych na świecie! Na pewno wśród tych, które mieszkają obok człowieka, ponieważ należą do rdzawych kotów z Nepalu, czyli tych, które są uważane za najmniejsze wśród kotów.

Kto tu ma takie śliczne duże oczy?

foto: storyfox.ru

To jest właśnie kocie tego rdzawego kota. O ich rzadkości świadczy fakt, że na całym świecie w niewoli żyje tylko 40 sztuk, z których większość jest już stara. Narodziny kociąt są więc ważną sprawą, zarówno z punktu widzenia ochrony populacji, jak i z punktu widzenia przyciągania ludzi do parku zwierząt. Wkrótce po usunięciu kwarantanny wszyscy będą mogli zobaczyć tych maluchów.

foto: storyfox.ru

Pracownicy parku są nieco obrażeni przez kocią mamę – jej naturalna ostrożność po urodzeniu kociąt przybrała charakter maniakalny. Ciągle je ukrywa, pilnuje, nikomu nie pozwala się do nich zbliżyć. Właśnie dlatego nikt nie wie, jakiej płci są kocięta. Weterynarz również ich nie zbadał, a wszystkie zdjęcia zostały zrobione prawie przypadkowo. Mamy nadzieję, że wraz z wiekiem kocięta staną się mniej dzikie niż ich rodzice i same pójdą do ludzi.

foto: storyfox.ru

Wideo:

Tiny pair of world's smallest cat breed born in the UK

Tiny pair of world's smallest cat breed born in the UK

Posted by The Independent on Monday, May 4, 2020

Główne zdjęcie: storyfox.ru