Wszyscy ludzie się czegoś boją, ale czasami strach przeradza się w fobię. Jakie fobie grożą ci zgodnie z twoim znakiem zodiaku?

Baran-atazagorafobia

Atazagorafobia to strach przed odrzuceniem i zapomnieniem. Ambitni barany boją się być nieistotnymi, niepotrzebnymi lub gorszymi niż inni. W słabej i często nierozpoznanej formie strach ten może być związany ze scenariuszami rodzinnymi, urazami z dzieciństwa i kompleksami, które niezniszczalny z wyglądu baran jest zmuszony ukrywać.

Byk-peniophobia

Strach przed ubóstwem pojawia się często po negatywnym doświadczeniu: osoba, która raz przekroczyła granicę ubóstwa, panicznie boi się załamania finansowego. Byk lubi zyć w miłości do życia w stabilności i komfortu, i zapewniająć dobrobyt, dla którego ten znak pracuje niestrudzenie.

foto: google

Bliźniak-decjofobia

Znak powietrzny boi się podejmować decyzje. Bliźnięta są zmuszone do wyboru i podjęcia decyzji, ale cały czas obawia się, że nieuchronnie stracą coś tam, w innej alternatywie. W tym samym czasie bliźnięta są najbardziej elastycznym i adaptacyjnym znakiem koła zodiakalnego.

Rak-tropofobia

Tropofobią nazywa się strach przed podróżami i przeprowadzkami. Rak jest bardzo przywiązany do domu, a opuszczenie jego ogniska jest równoznaczne z utratą. Raki nie lubią zmieniać pracy i miejsca zamieszkania, nawet jeśli obecne warunki są oczywiście złe. Emocjonalne przywiązanie raków uniemożliwia im elastyczność.

foto: google

Lew-atychifobia

Lwy boją się porażek. Wszyscy ludzie w łagodnej formie boją się wydawać głupi i popełniać błędy, ale dla lwów porażka to jest prawie koniec. Znak ognia jest przyzwyczajony do tego, że jest podziwiany i obawia się utraty tego energetycznego doładowania ego.

Panna-peyrafobia

Panne, pomimo swojej praktyczności i skłonności do 100-procentowego przygotowania, przerażająco boją się występować publicznie. Mogą czuć się niekomfortowo, aby transmitować na masową publiczność, a nawet rozmawiać z jedną osobą. Oni raczej preferują rozmawiać TETE-A-TETE na intelektualne i aktualne tematy z kimś znajomym.

foto: google

Waga-allodoksafobia

Allodoksafobia to jest strach przed czyjąś opinią. Waga stara się dostosować do otoczenia, gdziekolwiek się znajduje, aby wszyscy ją polubili. Często ceną za takie zachowanie staje się poczucie utraty siebie. Waga tak nienawidzi konflikty, że raczej zamyka sytuację i milczy, niż wyraża niezadowolenie, bo inaczej źle o nich pomyślą.

Skorpion-tanatofobia

Skorpiony rozpaczliwie boją się śmierci. Pomimo czarnego humoru i mistycyzmu, znak wodny jest bardzo wesoły i nie chce rozstawać się z tym światem. Może zachować szczególną ostrożność podczas jazdy za kierownicą, w życiu codziennym i w pracy, co może wywołać inne fobie związane ze strachem przed śmiercią.

foto: google

Strzelec-klaustrofobia

Strzelcy charakteryzują się strachem zamkniętych przestrzeni. Nieustraszeni i ryzykowni strzelcy nienawidzą wszelkich ograniczeń, w tym przestrzennych. Nie lubią wind, pasów bezpieczeństwa, wąskich biur i korytarzy.

Koziorożec-rabdofobia

Strach przed fizyczną przemocą w koziorożcu jest silny i często rozwija się z powodu traumatycznych doświadczeń w dzieciństwie. Koziorożce są hiperotyzujące i obawiają się słownej krytyki, ale jeszcze gorzej dla nich jest świadomość zagrożenia uderzeniem lub prześladowaniem.

foto: google

Wodnik-dysmorfofobia

Wodnicy są podatni na lęk przed fizycznymi wadami ich wyglądu, częściej wymyślonymi i uwarunkowanymi kompleksami. Ważne jest, aby byli traktowani poważnie, a jeśli wygląd wodników wydaje im się nieprzyjemny i odpychający, zaczynają myśleć, że inni widzą tylko swoje wady i nie zwracają uwagi na ich erudycję. Dla wodników wygląd jest dużą częścią sukcesu.

Ryby-skoptofobia

Nieśmiałe ryby boją się, że będą wyglądać śmiesznie w oczach innych, więc zamykają się w sobie, martwią się, upuszczają rzeczy i naprawdę czują się niezręcznie. Ich fobia staje się samospełniającą się przepowiednią. Ryby są zorientowane na wszystko, co piękne i boleśnie doświadczają, jeśli coś w nich nie pasuje do tego.

Główne zdjęcie: google.com