Wybór zwierzaka nie zawsze jest prosty. Należy wziąć pod uwagę fakt, że będziesz musiał dbać o niego każdego dnia i zaspokajać jego potrzeby. Charakter zwierzęcia może być czasami drażliwy, a nawet buntowniczy, pomimo tego wszystkiego, będziesz dawał mu morze pieszczoty i miłości. Najtrudniej jest, jeśli jesteś mieszkańcem miasta i nie masz prywatnego domu z ogromnym dziedzińcem, gdzie twój ulubieniec mógłby cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem.

Jednak ta malezyjska kobieta postanowiła zaryzykować, a nawet zdołała zaskoczyć swoich przyjaciół i rodzinę niezwykłą decyzją ... dwa lata temu 39-letnia Erica Lim, kreatywna menadżerka z Kuala Lumpur, dostała małe, urocze kaczątko.

Wszystko zaczęło się od tego, że Lim kupiła zapłodnione jajo kaczki w Wietnamskiej restauracji w Puigong, gdzie przygotowuje się danie Balut. Balut to filipińska przekąska rozwijającego się zarodka ptaka gotowanego ze skorupą. Lim zrobiła to na emocjach, ale zdecydowała, że spróbuje wychować jajko w domu.

foto: laykni.com

Kierując się ciekawością, zbudowała improwizowany inkubator ze styropianu i kilku żarówek i umieściła jajko w środku.

foto: laykni.com

Potem się okazało, że dwa tygodnie później urodziło się słodkie małe kaczątko, a ona stała się dla niego "matką".

foto: laykni.com

Lim natychmiast zakochała się w tym uroczym dziecku, a ten eksperyment zamienił się w piękną przyjaźń. Najpierw ona nazwała swojego zwierzaka Daisy, ale potem zaczęła nazywać go pieszczotliwie — Bibit.

foto: laykni.com

Oczywiście Bibit uwielbia wodę i często zakrada się do łazienki, aby pluskać się w wodzie.

A jeśli w domu jest cisza, to kaczka coś knuje. Bardzo często Lim odkrywa, że Bibit niszczy coś w łazience.

foto: laykni.com

Przyjaciele często razem czytają książkę lub oglądają telewizję.

foto: laykni.com

Lubią oglądać maratony filmowe, podobnie jak zwykli mieszkańcy miast. Przecież ona jest miejską kaczką i wie, jak cieszyć się życiem!

foto: laykni.com

Kiedyś, gdy Bibit była jeszcze małą kaczką, Lim udało się nawet zanieść ją do lokalnego kina. Bibit zachowywała się bardzo dobrze i razem cieszyli się oglądaniem.

foto: laykni.com

Lim mówi, że Bibit składa jaja co 25 godzin, więc ona ma nieograniczoną podaż jaj, którymi dzieli się z przyjaciółmi i rodziną.

foto: laykni.com

"Kaczki są wspaniałymi towarzyszami. Moja Bibit jest urocza i uważna. Mam nadzieję, że wielu osób zrozumie, jak fajnie jest, mieć kaczkę jako zwierzaka. - mówi Lim.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com