Ta wzruszająca historia wydarzyła się w Grecji. Mieszkańce tego miasta zauważyli na ulicy dużego psa, który ledwo wędrował wzdłuż bocznej ulicy. Było jasne, że pies potrzebował pomocy, bowiem był całkowicie wyczerpany. To, że został ranny sprawiło, że upadł obok pobliskiego domu i po prostu zamknął oczy. Zauważywszy biednego pieska, ludzie natychmiast skontaktowali się z wolontariuszami.

Na miejsce od razu przybyła odważna wolontariuszka. Drobna i szczupła dziewczyna zbliżyła się do dużego psa. Zaczęła z nim rozmawiać, ale pies w ogóle nie reagował na jej słowa. Gdy kobieta zaczęła go głaskać, wydawało się, że pies był bez oznak życia. Był w bardzo kiepskim stanie, więc nie było czasu, żeby czekać na pomoc.

Kobieta natychmiast wzięła psa w ramiona i szybko zaniosła do samochodu. Przechodnie z żalem i smutkiem patrzyli na to, co się działo.

foto: storyfox.ru

foto: storyfox.ru

Po jakimś czasie okazało się, że poprzedni właściciel wyrzucił psa prosto na ulicę, a ten z kolei desperacko poszukiwał właściciela. Pies wędrował wzdłuż drogi, błąkał się i podbiegał do każdego samochodu. Wtedy został potrącony przez pewnego kierowcę. Wystraszony pies uciekł, jednak byl poważnie ranny. Po 12 godzinach błąkania siły opuściły psa. Wtedy po prostu upadł na poboczu drogi.

foto: storyfox.ru

Pies otrzymał imię Markella. Wolontariuszka natychmiast zabrała zwierzątko do kliniki weterynaryjnej. Okazało się, że pies ma urazy łap. Chodzi o poważne uszkodzenia jednego palca. Weterynarz dokładnie zbadał psa oraz zalecił leczenie.

foto: storyfox.ru

Minęło kilka dni po zabiegu. Piesek powoli wracał do zdrowia. Zaczął chodzić bardziej pewnie, a nawet kręcić ogonem.

foto: storyfox.ru

Wkrótce Markella całkowicie wyzdrowiała. Ponownie nauczyła się ufać ludziom i bawić się z innymi psami w schronisku.

foto: storyfox.ru

foto: storyfox.ru

Kilka miesięcy później pewna rodzina zgodziła się zabrać Markellę do domu. Była to rodzina z Wielkiej Brytanii, której bardzo zależało na tym uroczym, delikatnym i spokojnym psie. Dzisiaj Markella ma wszystko: wspaniały dom, kochających właścicieli. Są one idealne towarzysze zabaw tego cudownego pieska. Oprócz Markelli, rodzina ma jeszcze jednego psa, czarnego labradora. Teraz psy bawią się i szaleją razem!

foto: storyfox.ru

Markella jest bardzo lubiana przez swoich nowych właścicieli. Piesek jest traktowany jako członek rodziny!

foto: storyfox.ru

Mało osób rozpoznaje w śnieżnobiałej Markelli tego biednego, chorego i porzuconego psa. Chcemy, by każde zwierzątko domowe znalazło swój dom, by każdy pies i kot już nie cierpiał z powodu złego zachowania ludzi.

foto: storyfox.ru

Główne zdjęcie: storyfox.ru