Wszyscy możemy być uparci - czasami wiąże się to z jakimś drobiazgiem, np. z wyborem filmu czy dania, ale także w kwestiach istotnych - naszymi przekonaniami, pomysłami, działaniami. Według astrologii, wśród znaków zodiaków są zarówno ludzie gotowi na kompromis, jak i ci, którzy do końca trzymają się swoich argumentów. O tych drugich w poniższym artykule:

Byk

Byki są ludzi o najsilniejszej woli, ale tam, gdzie jest wola - jest upór. Są wytrwali, a ich uparta natura może działać na nerwy, ale nie zawsze jest odpychająca. Upór staje się problemem, gdy Byk nie ma wystarczającej wiedzy lub ma obsesję na punkcie czegoś - jakiegoś biznesu lub osoby. Naprawdę trudno im się wycofać bez wygranej.

Lew

Ponieważ Lew jest znakiem „stałego krzyża”, a poza tym jest znakiem żywiołu ognia, może być na tyle uparty, że jest w stanie rozgniewać się. Jeśli Lew o czymś zdecydował, to będzie tak i nie inaczej. Takie podejście ma jeden minus - czasami ludzie tego znaku nie biorą pod uwagę opinii drugiej strony, swojego partnera lub kolegów. Nic dziwnego, że nazywa się ich niepoprawnymi egoistami.

Wodnik

Wodniki znane są ze swojej życzliwości dla wszystkich wokół siebie. Jednak w głębi serca są buntownicze i dlatego mogą być kapryśne, a nawet dziwne. Kolejną ich cechą jest upór, zwłaszcza intelektualny. Nie ma wielu sposobów, aby przekonać Wodnika do idei. Kiedy są krytykowane, zamykają się w sobie lub czują się zagrożone.

Baran

Nic dziwnego, że znak, którego symbolem jest Baran, jest bardzo uparty. Czasami może to być pozytywne - Baran jest jak kamienny mur, którego nie można ruszyć. Czasami taka pewność siebie i poczucie własnej wartości są szkodliwe. Ich samowola ma straszny wpływ na innych, a ich nie skorość do kompromisu jest przygnębiająca. Jak we wszystkich innych przypadkach, dobrze jest wiedzieć, kiedy być stanowczym, a kiedy należy trochę się cofnąć.

Główne zdjęcie: google.com