Od dawna zbieram przeróżne przepisy i triki dla domu. Zaczęłam nawet dla nich prowadzić zeszyt, aby nie zapomnieć i nie zgubić.

Od czasu do czasu próbuję niektórych z tych trików w domu.

Te triki czyszczenia łazienki znalazłam dawno temu i wypróbowałam je wszystkie. Podoba mi się wynik. I od tego czasu korzystam tylko z tych sprawdzonych receptur.

Od dawna nie kupowałam drogich środków czyszczących, ale używam prostych narzędzi, które są w zanadrzu w kuchni każdej gospodyni.

Są to szare mydło, soda, ocet, kwasek cytrynowy i nadtlenek wodoru.

Po pierwsze, codziennie wieczorem myję wannę gąbką nasączoną zwykłym szarym mydłem. Z czasem zajmuje to nie więcej niż 5-7 minut, a w tym przypadku wanna nie jest szczególnie brudna i nie wymaga użycia silniejszych składników.

foto: google

Ale jeśli trochę odpuszczę, mogą pojawić się żółte plamy i kamień. Wtedy wlewam nadtlenek wodoru do butelki z rozpylaczem i spryskuję problematyczne miejsca. Zostawiam nadtlenek na około pół godziny, a następnie zmywam.

foto: google

Następna metoda jest odpowiednia dla starej wanny, która już się niczego nie boi i wymaga poważnego czyszczenia. Na nowej jakoś boję się jej użyć.

Ale kiedy miałam starą wannę, której nie dało się wyczyścić, przetestowałem na niej tę metodę.

Rozsypałam sodę na wannę, a następnie skropiłam ją octem i rozprowadziłam pieniącą się mieszankę po ścianach wanny za pomocą szczotki. Potem wszystko zmyłam ciepłą wodą.

Innym sposobem czyszczenia wanny jest użycie do tego celu kwasku cytrynowego.

Biorę saszetkę kwasu cytrynowego na szklankę wody, wszystko mieszam i nakładam gąbką na zabrudzoną powierzchnię. Zostawiam na pół godziny i zmywam również ciepłą wodą.

Ten środek dobrze usuwa żółte plamy, które utworzyły się na powierzchni wanny.

Byłabym szczęśliwa, gdyby spodobały Ci się moje drobne wskazówki i przydały Ci się w domu!

Główne zdjęcie: google.com