Lękliwość w większym lub mniejszym stopniu jest nieodłącznym elementem charakteru prawie każdego z nas. Każdy od czasu do czasu ma uczucie zwiększonego niepokoju, niewytłumaczalne przeczucie zbliżającego się niebezpieczeństwa.

W rozsądnych granicach jest to nawet przydatne, ponieważ pomaga zachować czujność. Jednak dla niektórych osób nadmierna podejrzliwość staje się prawdziwym problemem, który może zatruć życie.

Oczywiście trudno jest cieszyć się życiem, gdy cały świat jest jednym ciągłym zagrożeniem, gdy w każdym, kogo spotkasz, pojawia się przestępca, a niewinny kaszel wydaje się objawem śmiertelnej choroby.

Podejrzliwa osoba żyje w ciągłym strachu i intensywnym oczekiwaniu na kłopoty.

Chyba każdy się zgodzi z twierdzeniem, że nieufność nie może być wrodzona. Z reguły ta cecha pojawia się u osoby pod wpływem jakichkolwiek traumatycznych wydarzeń w ich życiu.

Jednak astrologowie mają własne zdanie na ten temat. Są oni pewni, że cztery znaki zodiaku charakteryzują się zwiększoną podejrzliwością.

Raka z pewnością można uznać za jeden z najbardziej podejrzanych znaków. Nie mają sobie równych pod względem zdolności do dramatyzowania najzwyklejszych wydarzeń i aranżowania tragedii od podstaw.

Przedstawiciele tego znaku starannie analizują każde wypowiedziane do nich słowo i mają tendencję do znajdowania ukrytego podtekstu, który poniża ich godność nawet tam, gdzie w ogóle tego nie ma.

W naturze Raków podejrzliwość łączy się ze skrajną niechęcią, co sprawia, że ​​komunikacja z nimi jest szczególnie trudna. Obrażony Rak może na długi czas zamykać się w sobie, odmawiając uporządkowania spraw i nie pozostawiając sprawcy możliwości wyjaśnienia.

Przedstawiciele tego znaku starają się odpowiednio dręczyć sprawcę, zanim udzielą mu przebaczenia. Jednak nawet po tym Raki pielęgnują wspomnienia swoich przeszłych krzywd i mogą je przywołać w najbardziej nieoczekiwanym momencie.

Podejrzliwe Panny nikomu nie ufają. Doskonale wiedzą, że w każdej sytuacji mogą polegać tylko na sobie.

Jeśli przez chwilę się odprężysz i stracisz czujność – spodziewaj się kłopotów. Przedstawiciele tego znaku planują wszystko z wyprzedzeniem, starając się przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze rozwoju wydarzeń i bardzo się martwią, jeśli ich plany się zawalą.

Tendencja do hipochondrii jest kolejnym przejawem podejrzliwości Panny. Ten znak zodiaku jest niezwykle wrażliwy na stan swojego zdrowia.

Przy czym nie wystarczy im samej regularne wizyty u lekarza.

Przedstawiciele tego znaku studiują specjalną literaturę, przeszukują Internet, badają objawy różnych chorób, z których większość później znajdują u siebie.

Podejrzliwość tkwiąca w Wadze jest źródłem problemu typowego dla przedstawicieli tego znaku – katastrofalnego niezdecydowania.

Obawiając się popełnienia błędu, pędzą od jednej opcji do drugiej, nie ośmielając się pozostać przy jednej. Często z powodu zbyt długich wątpliwości Waga traci obiecujące możliwości, przegrywając z bardziej pewnymi siebie konkurentami.

Podejrzliwym przedstawicielom tego znaku wydaje się, że są oni stale w centrum uwagi i będą wyglądać głupio, jeśli coś pójdzie nie tak.

Starając się zadowolić innych, osoby spod znaku Wagi często zachowują się zupełnie inaczej, niż by sobie tego życzyły. Przedstawiciele znaku mogą nadepnąć na gardło własnym pragnieniom, aby zadowolić ludzi, z którymi w rzeczywistości nie mają nic wspólnego.

Trudno podejrzewać lękliwość u uporczywego i zdecydowanego Byka. A jednak przedstawiciele tego znaku często cierpią na podejrzliwość graniczącą z paranoją. Wyraża się to w ich skrajnej nieufności.

Byk często traktuje ludzi z uprzedzeniami, podejrzewając ich o nieuczciwe zamiary, co z kolei nie sprzyja nawiązywaniu ciepłych relacji.

Z tego powodu przedstawiciele tego znaku mogą mieć problemy w sprawach sercowych, ponieważ trudno jest im zaufać osobie i pozwolić jej zbliżyć się do siebie.

Główne zdjęcie: google.com