Od urodzenia każdy posiada skłonności i zdolności, które z góry określają talenty życiowe. Aby zrozumieć, czym ludzie się różnią od siebie, astrologowie stosują własne metody analityczne, dzięki którym znajdują najważniejsze cechy różniące znaki zodiaku. Nawiasem mówiąc, w większości astrologowie też reprezentują znaki wnikliwe. Ten zawód wymaga nie tylko pomysłowości, ale także umiejętności spojrzenia w sedno sprawy.

Są ludzie, którzy lepiej radzą sobie z trudnymi sytuacjami niż inni. Rozumieją więcej. Teraz spójrzmy na takie znaki, które często zdają sobie sprawę z prawdziwego znaczenia lepiej niż inni.

Wodnik

Na pierwszy rzut oka Wodnik może wyglądać jak osoba z autyzmem lub pod wpływem narkotyków. Rzeczywiście tacy ludzie często, jak mówią, śnią na jawie. Niemniej jednak takie oderwanie się od rzeczywistości często pozwala nie tylko zanurzyć się w świecie fantazji, ale także zobaczyć to, czego nie widzą inni. Wielu z nich jest przywiązanych do rzeczywistości, którą są codzienne doświadczenia i odczucia.

Wodnikom wcale to nie przeszkadza. Często obracają się w „przestrzeni kosmicznych żółwi i baśniowych światów”. Czasami jednak potrafią spojrzeć na ciebie z sympatią, wysłuchać twojej historii. Nawiasem mówiąc, często są trochę zadufani w sobie i aroganccy w stosunku do innych.

Skorpion

Jeżeli Wodnik może poradzić w trudnej sytuacji i wspomóc rozsądną wskazówką, ponieważ przedstawiciele tego znaku nie mają złego charakteru, to Skorpion nigdy nie powie ci prawdy. Zdaje sobie sprawę zarówno z twoich i swoich słabości. Jest dobrze zorientowany w kontaktach społecznych i skłonnościach innych ludzi.

Używa tego często dla własnej korzyści. Mówiąc najprościej, Skorpion to manipulator. Dostrzegają właściwą osobowość ludzi. Cyniczny Skorpion potrafi zniekształcić tę wiedzę i dodać odrobinę komercji i pogardy dla ludzi.

Bliźnięta

W pewnym sensie są wersją Skorpiona. Aktywnie korzystają z kontaktów społecznych i czasami lekceważą innych, ale w większości są nieszkodliwe.

Cechą Bliźniąt jest bardzo rozwinięta komunikacja i relacje, dzięki czemu mogą łatwo zmieniać otoczenie, kontaktować się ze wszystkimi, ale z dystansem.

Same Bliźnięta dobrze to rozumieją, ale wcale nie próbują tego zmienić. Często celem tych ludzi jest spotkanie wielu ciekawych osobowości, wyróżnienie się w jakiś sposób na tle otoczenia i stanie się dobrą rozmówcą. Są lekkoduszne i proste.

Waga

Naprawdę są zdolne do „ważenia” sytuacji. Rozeznanie polega tutaj na łatwym zidentyfikowaniu „biegunowości”, która jest prawie zawsze i wszędzie. Od małych firm i społeczności po globalne różnice w polityce, religii lub kulturze.

Z reguły przedstawiciele tego znaku zajmują neutralne stanowisko. Nawiasem mówiąc, czasami tak naprawdę i wewnętrznie nie zajmują konkretnego stanowiska: opinie innych i pozycja w społeczeństwie są ich motywacją.

Waga dostrzega cele i zamiary innych ludzi. Wybiera własną postawę, która będzie korzystna w tym okresie i w tej sytuacji. W praktyce rzadko się mylą.

Główne zdjęcie: yum-yum.pw