Czarny lampart trafił w obiektyw brytyjskiego fotografa Willa Burrarda-Lucasa, który uwiecznił zwierzę w Etiopii. Jak rzadki jest czarny lampart? Tak rzadkie, że w Afryce ostatnie zdjęcie jego zostało zrobione w 1909 roku i od tego czasu nie ma już normalnych zdjęć z tego kontynentu. Do niedawna - w końcu Willowi udało się znaleźć i uwiecznić czarnego kotka!

Will Burrard-Lucas - brytyjski fotograf, któremu udało się sfotografować czarnego lamparta

foto: storyfox.ru

Do 2019 roku było tylko jedno zdjęcie czarnego lamparta z Afryki (poniżej nie jest ono)

foto: storyfox.ru

Do tej pory w Afryce wykonano tylko jedno wysokiej jakości zdjęcie czarnego lamparta. Pomimo faktu, że wiele osób widziało rzadkie zwierzę, jedynym dowodem jego istnienia na kontynencie było zdjęcie z 1909 roku wykonane w pobliżu Addis Abeby, stolicy Etiopii.

Will zorganizował wyprawę na zdjęcia lamparta w Kenii

foto: storyfox.ru

Miejscowi poinformowali, gdzie widzieli rzadkie zwierzę i pomogli Willowi wytropić zwierzę, a on ustawił fotopułapki, które sam opracował. Wykorzystał bezprzewodowe czujniki ruchu, lustrzanki cyfrowe i wiele lamp błyskowych dla każdej kamery.

Fotograf musiał poczekać kilka dni, zanim czarny lampart raczył pojawić się przed aparatem

foto: storyfox.ru

Według Willa wszystkie jego wysiłki i czekanie były tego warte. W końcu nie tylko udało mu się sfotografować rzadkie zwierzę, ale zdjęcia okazały się wspaniałe! „Na wszystkich fotografiach, które zrobiłem, pierwszą rzeczą, która mnie uderzyła, były oczy lamparta” - powiedział Will.

Wielu wydawało się, że taka reklama zagroziłaby życiu modela z ogonem

foto: storyfox.ru

Na szczęście w Kenii polowanie na trofea jest zabronione, więc nie ma co obawiać się o życie rzadkiego i pięknego kota!

Główne zdjęcie: storyfox.ru