Natura sprawiła tak, że przedstawiciele silniejszej płci są bardziej podatni na wybuchy wściekłości i przejawy lekkomyślnej odwagi. Nie jest to przypadkowe.

U zarania ludzkości, było to kluczem do przetrwania ludzi we wrogim, okrutnym świecie. Podczas gdy kobiety zajmowały się wychowywaniem dzieci i rolnictwem, mężczyźni polowali, tworzyli nowe terytoria i chronili swoje rodziny.

Krwawe wojny, które wstrząsały naszą cywilizacją w całej jej historii, rozwinęły również okrucieństwo i odwagę u ludzi.

Czasy się zmieniły, ale nawet teraz wielu przedstawicieli płci silniejszej ma tendencję do wybuchów niepohamowanej wściekłości. Co więcej, cecha ta nie zawsze jest zauważalna w charakterze mężczyzny.

Często objawia się tylko w krytycznej sytuacji. Na przykład łagodny, inteligentny mężczyzna, troskliwy mąż i ojciec, może zmienić się w niezłomnego, gniewnego wojownika, jeśli ktoś zagrozi jego rodzinie

Astrolodzy uważają, że niektóre znaki zodiaku mają wojownicze cechy. Tak więc cztery z nich są zawsze gotowe, by bronić sprawiedliwości pięściami, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Niezależnie od swojej formy fizycznej, śmiało atakują nawet najbardziej niebezpiecznych przeciwników, zmuszając wroga do ucieczki z siłą swojej wściekłości.

Baran uważany jest za najbardziej impulsywny znak zodiaku. Wybuchają natychmiast, jak proch strzelniczy, a potem nic nie powstrzyma ich przed wypuszczeniem pary.

Ich patron - wojowniczy Mars obdarza ich lekkomyślną odwagą i duchem walki, który może objawiać się w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach. Urodzeni przywódcy, Barany są gotowi bronić swoich praw i interesów, czasem nawet przy użyciu siły fizycznej.

Często okazują się podżegaczami do walki, co może przysporzyć im wielu problemów. Przedstawiciele tego znaku są z reguły bardzo bystrzy.

Nie należą do tych, którzy zachowują urazy i opracowują podstępne plany zemsty. Baran jest w stanie wybaczyć swoim wrogom, a nawet zrobić pierwszy krok w kierunku pojednania.

Wyróżniają się lekkomyślną odwagą i sercem wojownika. Kipiąca energia i niepohamowane pragnienie przygody często popychają ich do nieuzasadnionego ryzyka.

Przedstawiciele tego znaku nie poddają się w obliczu niebezpieczeństwa. Chętnie przyjmują wyzwanie i nie przegapią okazji, aby zademonstrować swoje walory bojowe.

Bardzo dumni wojownicy nie pozwolą sobie na słabość, nawet jeśli wróg jest od nich wielokrotnie silniejszy. U przedstawicieli tego znaku poczucie sprawiedliwości jest rozwinięty do granic możliwości.

A jeśli to konieczne, będą go bronić pięściami. Sam Strzelec rzadko prowokuje walkę, ale nie stroni też od bezpośredniego konfliktu.

Sprawiają wrażenie bardzo spokojnych, powściągliwych, rozważnych ludzi - Byk. Ale ktoś, kto był świadkiem ich rzadkiego wybuchu wściekłości, nigdy już tego nie zaryzykuje.

Bardzo trudno jest sprowokować Byka do konfliktu. Przedstawiciele tego znaku ziemi są niezwykle pokojowi i wolą rozwiązywać wszelkie nieporozumienia na drodze negocjacji.

Aby Byk stracił panowanie nad sobą, naprawdę trzeba mu dobrze dopiec. A potem ten, kto zasiał wiatr, zbierze taką burzę, że jedynym wyjściem będzie tylko ucieczka.

Wpadając we wściekłość, Byk niszczy wszystko dookoła, przerażając przeciwników i wzbudzając podziw przypadkowych świadków tej sceny.

Chociaż Koziorożce wolą ukrywać swoje emocje pod nieprzeniknioną maską obojętności, czasami w ich duszach gotują się poważne namiętności.

Przedstawiciele tego znaku wiedzą, jak kontrolować siebie i nie pozwalają sobie na naruszenie ogólnie przyjętych norm zachowania. Nie będą rzucać się na wroga z pięściami, nie zniżą się do prymitywnego starcia z użyciem siły fizycznej.

Ale ich cicha, zimna wściekłość i lodowata pogarda dla tych, którzy stanęli im na drodze, są w stanie zmusić wroga do ucieczki.

Jedno spojrzenie na rozwścieczonego Koziorożca wystarczy, aby ci, którzy zaryzykowali sprawdzenie jego cierpliwości, gorzko tego żałowali.

Główne zdjęcie: google.com