Coco Chanel, twórczyni trendów francuskiej mody XX wieku, nie starała się zapraszać outsiderów w swoje życie prywatne. Jednak w tym roku ujawniono pewne rzeczy dotyczące jej życia. Wszystko dzięki rzadkim materiałom badacza Matta Neidina.

foto: lemurov.net

Niedawno odwiedził opuszczoną rezydencję divy mody. Znajduje się w pobliżu miejsca zwanego Lairg w Szkocji i składa się z 22 przestronnych pokoi. Coco Chanel uwielbiała przyjmować gości w rezydencji, a ona sama mieszkała w niej przez prawie cały okres letni.

foto: lemurov.net

Tutaj spotykała się ze swoim kochankiem księciem Westminsteru, tworzyła inspirując się skąpą szkocką przyrodą, odpoczywała od zgiełku wielkich miast i wybiegów.

foto: lemurov.net

Po śmierci projektantki jej dom został sprzedany na aukcji za bajeczne pieniądze - cztery miliony dolarów. Nowi właściciele chcieli stworzyć w tym miejscu hotel. Ale z jakiegoś powodu ich plany się zmieniły, więc dom był zamknięty na lata.

foto: lemurov.net

Badacz stwierdził, że cztery lata temu próbowali ponownie sprzedać dom. Niemniej jednak ani właściciele, ani potencjalni nabywcy nie zostali ogłoszeni w okolicach Lairg. Dlatego dom zachował wygląd z czasów, gdy mieszkała w nim Coco Chanel. Według Neidina, zawsze on marzył o zobaczeniu tego osobiście.

foto: lemurov.net

Wreszcie mężczyźnie to się udało. W domu zachowały się zabytkowe meble należące niegdyś do projektantki mody. Na zdjęciach widać również stare bibeloty, zabawki dziecięce, wazony, a nawet naczynia. I duży zapas drogiego alkoholu...

foto: lemurov.net

Ale wszystko, co zachowało się w rezydencji od ubiegłego wieku, jest w strasznym stanie.

foto: lemurov.net

Najwyraźniej dom nie był sprzątany od czasu śmierci projektantki mody.

foto: lemurov.net

Matt Nadein tak to opisał: „Szkoda, że ​​dom jest w takim stanie. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia ktoś zdobędzie do niego prawa i uratuje pamięć Chanel ”.

Główne zdjęcie: lemurov.net