Gospodyni z całego świata wymyślają różnego rodzaju life hacki. Nie jest to zaskakujące: każdy chce zachować piękno, porządek i czystość w domu. Ale nie ma lepszych rad, niż od kobiet z Azji.

Główną z nich jest użycie wilgotnego ręcznika. Jego Azjaci po prostu wywieszają w domu, obok okna. Nawiasem mówiąc, możesz zwilżyć ręcznik zwykłą wodą lub płynem rozcieńczonym octem lub perfumami. To doda przyjemnego zapachu domowemu nawilżaczu. A jego skuteczność potrwać do 60 minut.

Dlaczego tak dziwna i pozornie banalna rada działa? W wyniku parowania wody błona śluzowa człowieka - nos, usta i oczy - przyzwyczaja się do wysokiej wilgotności. Oznacza to, że wraz ze zmianą pór roku błony śluzowe będą bardziej odporne.

Pod względem szybkości parowania wilgotny ręcznik zawieszony przy oknie można porównać do nawilżaczy powietrza. Jednocześnie wilgoć jest równomiernie rozprowadzana w powietrzu, co jest szczególnie potrzebne w okresach, gdy ludzie masowo cierpią na wirusy i przeziębienia.

Ale sztuka takiego nawilżenia polega nie tylko na ochronie przed chorobami i wzmocnieniu układu odpornościowego. Działa również uspokajająco, stymuluje poprawę przepływu krwi i poprawia stan emocjonalny wszystkich domowników.

Główne zdjęcie: lemurov.net