Istnieje sposób, który może uprościć i przyspieszyć proces krojenia. Jedna kobieta, Jaycee Baso, udostępniła swój sekret w Internecie.

Technika zaproponowana przez doświadczoną i kreatywną gospodynię okazała się nie tylko skuteczna, ale i prosta. Dlatego może z niej skorzystać każdy, niezależnie od umiejętności i wiedzy kulinarnej. Krojenie zajmuje mniej niż minutę, a plasterki są równe i małe. Jest bardzo mało odpadów, co również jest ważne.

Przygotuj więc cebulę, dobrze naostrzony nóż i deskę do krojenia. Najpierw odetnij wierzchołek cebuli i pozostaw korzeń nienaruszony. Następnie obierz cebulę i pokrój na dwie równe połówki.

Teraz zaczyna się zabawa. Połóż cebulę przekrojem na desce do krojenia. Następnie wykonaj nacięcie wzdłużne, cofając się o około 1-1,5 centymetra od powierzchni roboczej. W ten sposób podzielisz połowę na dwie części, co zmniejszy ostateczny rozmiar plasterków. Ale niezwykle ważne jest, aby nie przecinać cebuli do końca: nie dotykaj korzenia.

foto: lemurov.net

Następnie wykonaj kilka cięć prostopadle do pierwszego nacięcia od góry, tak aby nóż dosięgnął samej deski do krojenia. Ale pozostaw korzeń ponownie nienaruszony: nie pozwoli on na rozpadanie się pasków podczas późniejszego siekania i będzie działał jako uchwyt.

foto: lemurov.net

Teraz nadszedł czas, aby przeciąć połowę w poprzek, dzieląc powstałe paski na małe kawałki. W rezultacie otrzymasz idealnie równe i małe kostki. Co więcej, połówka nie rozpadnie się, jak to zwykle bywa. Drugą część cebuli należy pokroić w ten sam sposób.

foto: lemurov.net

Jaycee podzieliła się także innymi sekretami. Ponadto radziła trzymać cebulę w lodówce, aby nie powodowała łzawienia oczu. Baso poleciła również zatkać nos serwetkami podczas krojenia, ponieważ lotne substancje powodujące pieczenie nie dostają się do samych oczu, ale przez nos.

A jeśli często używasz cebuli, możesz ją posiekać do wykorzystania w przyszłości i włożyć do zamrażarki. Przed gotowaniem wystarczy wyjąć wymaganą ilość z zamrażarki i dodać do naczynia.

Główne zdjęcie: lemurov.net