35-letnia Satu Nordling Gonzalez pochodzi z Finlandii, ale obecnie mieszka w Szwecji. Jest mamą dziewięciu dzieci i prowadzi popularny blog poświęcony macierzyństwu. Jej mąż Andreas jest Urugwajczykiem. Razem wychowują trzech synów i sześć córek w wieku od czterech miesięcy do 12 lat.

„Jeśli spojrzeć wstecz na ostatnie 13 lat, to przeważającą część tego czasu spędziłam w ciąży. Kocham moją rodzinę całym sercem. Moje dzieci są dla mnie wszystkim. Już jako mała dziewczynka wyobrażałam sobie dużą rodzinę ”- mówi wielodzietna matka.

foto: google

O dziwo, na długo przed pierwszą ciążą Satu dowiedziała się, że ma problemy ze zdrowiem i nie może zostać mamą.

„Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że początkowo miałam problemy z ciążą. Poroniłam, było wiele komplikacji... W jednej z klinik leczenia niepłodności powiedziano mi nawet, że nigdy nie zostanę mamą. Na etapie planowania ciąży wsparcie męża było nieocenione. Teraz Andreas bardzo pomaga z dziećmi ”- mówi Satu.

foto: google

Gdyby mąż nie pomagał, kobiecie byłoby ciężko. W końcu teraz po domu biegają 12-letnia Nicole, 11-letnia Vanessa, 10-letnie bliźniaki Jonathan i Danilo, 7-letnia Olivia, 6-letni Kevin, 5-letnia Selina, 2-letnia Isabelle i w łóżeczku wymaga uwagi 4-miesięczna Melania.

foto: google

Pomimo tego, że wszystkie dzieci są urocze i zdrowe, a mąż kochający i wyrozumiały, Satu nie ukrywa, że czasami jest bardzo zmęczona, a nawet zła. Po tym co prawda przeżywa wyrzuty sumienia, ale nie może się powstrzymać.

„Bycie mamą to ogromna praca i poświęcenie. Czasami uczucie zmęczenia ogarnia mnie jeszcze przed śniadaniem. Jednak uśmiech i miłość dzieci to najlepsza nagroda za opiekę nad nimi”- pisze na swoim blogu.

foto: google

Subskrybenci zauważają, że kobieta wygląda bardzo dobrze, bez względu na liczbę dzieci.

Główne zdjęcie: google.com