Uczucie wstydu i niezręczności może być spowodowane zwiększoną uwagą do osoby lub błędem popełnionym na oczach wszystkich. W tym artykule przedstawiono ranking skromności znaków zodiaku.

12. Baran

Barany rzadko się rumienią i zawstydzają, trudno je speszyć. Jedynym powodem, dla którego Baran może się wstydzić, są romanse. W obecności swojego wybranka Baran może być nieśmiały. Jest to jednak charakterystyczne prawie każdemu.

11. Lew

Przedstawiciele tego znaku zodiaku są absolutnie obojętni na opinie innych. Potrafią czuć się pewnie i odpowiednio w każdej sytuacji. Jest tylko jedna rzecz, która może wyprowadzić Lwa z samego siebie lub doprowadzić go do niezręcznej pozycji - kpiny. Nie akceptują tego i natychmiast tracą panowanie nad sobą.

10. Wodnik

Często tracą poczucie granic tego, co wolno, czasem jest to konsekwencja nadmiernej niepewności siebie. Wodniki próbują ukryć swoje zakłopotanie i często posuwają się z tym za daleko. Wystarczy jednak zrobić delikatną uwagę - a Wodniki natychmiast opamiętują się.

9. Bliźnięta

Najczęściej są pewni siebie i rzadko są zawstydzeni. Trudno im jednak przyznać się rozmówcy, że temat rozmowy nie jest dla nich interesujący. Bliźnięta nie wiedzą również, jak rozstawać się z ludźmi i zrywać umierające relacje. To jedyna rzecz, która może ich zawstydzić.

8. Waga

Waga również nie cierpi na obecność różnego rodzaju kompleksów. Są towarzyscy i życzliwi, ale mają jeden słaby punkt. Wadze może być trudno przypomnieć znajomym o długach lub wskazać na nieodpowiednie zachowanie. Z tego powodu często pojawiają się problemy w prowadzeniu wspólnego biznesu lub z przyjaciółmi-dłużnikami.

7. Byk

Czasami przedstawicielom tego znaku zodiaku trudno jest poprosić o pomoc. Nie wynika to z chęci wyglądania na niezależnego i samowystarczalnego, ale z zażenowania. Martwią się, że ich prośba odwróci czyjąś uwagę od innych, ważniejszych spraw. Często ludzie wokół Byka nie mają pojęcia, że potrzebuje pomocy lub wsparcia.

6. Strzelec

Pomimo oszałamiającego uroku i towarzyskości Strzelcom trudno jest nawiązywać nowe znajomości. Strzelec stopniowo próbuje zwalczyć swoją nieśmiałość, ale są chwile, w których nie można uniknąć zamieszania. Często zdarza się to podczas badań lekarskich lub w obecności osób, odnoszących większe sukcesy, niż on sam.

5. Skorpion

Skorpion nie jest fanem publicznego okazywania swoich emocji. Woli ukrywać nawet najbardziej szczere i silne uczucia, więc nawet niewinne uściski w miejscach publicznych są dla niego trudne.

4. Koziorożec

Koziorożce najczęściej odczuwają zawstydzenie przed swoim szefem. Są prawdziwymi pracoholikami, ale jeśli zajdzie potrzeba porozmawiania z przełożonymi o awansie lub zasłużonym bonusie, prawdopodobne przemilczą.

3. Rak

Raki z natury są nieśmiałe, ale bardzo starają się pozbyć tego kompleksu. Przez całe życie mogą pracować nad swoją skromnością i angażować jak najwięcej osób w ten proces. Dlatego często trudno uwierzyć, że Raki są w rzeczywistości niezwykle nieśmiałe.

2. Ryby

Bardzo często się zawstydzają i rumienią się. I w przeciwieństwie do Raka nie mogą w żaden sposób pokonać tej bariery. Dla Ryb występowanie przed dużą publicznością, czy jedzenie w obecności nieznajomego to niezwykle trudny proces.

1. Panna

Przedstawiciele tego znaku zodiaku to najbardziej nieśmiali ludzie. Serdeczna rozmowa lub opowieść o ich sekretach dla Panny to prawdziwa tortura. Bolesne jest również znajdowanie się w centrum uwagi wszystkich. Kompleksy Panny są na tyle poważne, że dotyczą nawet ubrań - nie lubią przyciągających uwagę stylizacji.

Główne zdjęcie: google.com