Koty to najsłodsze i najbardziej urocze stworzenia, rzadko kogo pozostawiają obojętnym. A jeśli spojrzysz na kocięta Selkirk Rex, poziom uroku i wdzięku po prostu wykracza poza skalę! Mają krępą budowę i okrągłą głowę, co brzmi jak opis wszystkich kotów, ale nie, wyróżniającą cechą tej rasy są ich anielskie loki!

Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam wybitnych przedstawicieli rasy Selkirk Rex.

Są to Tony, Manny, Sosa i Elvira.

foto: laykni.com

Cztery „kręcone kulki” mieszkają w Szwajcarii, a ich bujne loki mają pełne prawo być przedstawione na butelce szamponu Pantene! Ta wyjątkowa rasa znana jest na świecie jako owczarek, została nazwana na cześć gór Selkirk w Montanie, tam właśnie w 1987 roku pojawił się ich pierwszy przedstawiciel.

foto: laykni.com

Do tej pory Tony, Manny, Sosa i Elvira podbili serca wielu użytkowników mediów społecznościowych, gdzie mają już 111 tys. subskrybentów. Spójrz tylko na te słodziaki!

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Z natury koty tej rasy są bardzo ciche, tolerancyjne, powściągliwe, zrównoważone i inteligentne. Dokładnie tak jest, gdy zarówno wygląd, jak i wewnętrzny świat kotów są w pełnej harmonii.

foto: laykni.com

To bardzo słodkie i miłe istoty, które są tak mocno przywiązane i kochają swoich właścicieli. Znajdują wspólny język z małymi dziećmi. Te koty nie lubią samotności i absolutnie nie tolerują obojętności w stosunku do siebie. Ale nie będą też spać słodko przez cały dzień pod grzejnikiem. Selkirk Rex może zarówno bawić się, jak i biegać, nawet będąc dorosłym kotem.

foto: laykni.com

Nawiasem mówiąc, Selkirks mają 3 rodzaje włosów (proste, lekko falowane i wyraźnie kręcone). Ponadto nie tylko zewnętrzna sierść się zwija, ale także podszerstek i czaprak, a same loki są rozproszone bardzo chaotycznie.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Ponadto ta rasa ma jeszcze jedną charakterystyczną cechę - są doskonale nadają się do treningu.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Ale absolutnie nie obchodzi ich, jaki będzie wasz wspólny wypoczynek: gry, czesanie, głaskanie lub po prostu spacer - Selkirk Rex będzie zadowolony z każdego rodzaju komunikacji z właścicielem.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com