Dla wielu zwierze domowe jest integralną częścią rodziny. Szczególnie dla dzieci, które traktują je jak swoich najlepszych przyjaciół. Nieważne, czy to papuga, kot czy pies – kochają je bez względu na rozmiar, kolor czy wygląd. Jednak nie każde dziecko ma zwykłe zwierzęta. W jednej brytyjskiej rodzinie dziecko po prostu uwielbia swojego pytona! Zwykle rodzice marzą wcale nie o takim towarzystwie dla swoich dzieci, ale ta dziewczynka dorasta ze swoim przyjacielem prawie od urodzenia i bardzo go kocha.

Odważni rodzice

Spotkanie z wielkim wężem często śni się ludziom w koszmarach, jednak Amy Taoka nie może się tego doczekać. Nic dziwnego, że sąsiedztwo z 5-metrowym pytonem wcale nie przeraża dziewczynki, przecież znają się prawie z kołyski.

foto: 4lapki.com

Ojciec dziecka, 39-letni masażysta z Surrey w Anglii, Ed Taoka, zdecydował się na węża, gdy jego córka miała około roku. Do zakupu skłonił go fakt, że te gady pomagają ludziom pozbyć się stresu i niepokoju. Oczywiście w tym celu właściciel nie powinien się ich bać, w przeciwnym razie zwierzę, wręcz przeciwnie, wzmocni wszystkie te uczucia.

Ed zawsze lubił gady. Już jako dziecko węże fascynowały go i wydawały się najbardziej spokojnymi zwierzętami domowymi. Dlatego mężczyzna pomyślał, że pyton pomoże jego córce pozbyć się niepokoju, a świat zobaczy, że węże mogą być urocze i bezpieczne dla ludzi.

Przyjaźń na specjalnych warunkach

Ed nie był onieśmielony przez węże i kupił żółtego pytona siatkowego o imieniu Cher. Dziecko się go nie bało, a wręcz przeciwnie, bardzo zainteresowało się gadem. Amy natychmiast zaczęła brać Cher w ramiona i szybko przyzwyczaiła się do nowego członka rodziny.

foto: 4lapki.com

Teraz dziewczynka ma już siedem lat, a jej przyjaźń z wężem tylko się wzmacnia. Oczywiście sama Amy, podobnie jak jej rodzice, zawsze pamięta, że ​​to nie jest zwykłe zwierze – w domu obowiązują surowe zasady traktowania takiej egzotycznej istoty.

A więc Amy nigdy nie zostaje sama w pokoju z pytonem. Tata dziewczynki wielokrotnie przypomina córce, jak prawidłowo obchodzić się z Cher, aby pyton czuł się komfortowo. Dziewczynka wie, że węża nie wolno ciągnąć za ogon ani łapać za głowę.

Zwróćmy uwagę na to, że Amy sama nigdy nie karmi węża. Jej ojciec robi to dwa razy w tygodniu. Aby uchronić dziecko przed traumą okrutnego spektaklu, Amy nigdy nie jest przy tym obecna. Ponadto dziewczynce nie pozwalają kąpać węża, a jedynie delikatnie go głaskać i brać na ręce.

Sekret silnej przyjaźni między pytonem a ludźmi tkwi w przestrzeganiu tych zasad. Szanują się nawzajem i dlatego współistnieją bardzo harmonijnie. Ed uważa, że ​​prawdopodobieństwo podrapania właściciela przez kota jest znacznie większe niż zagrożenie atakiem pytona. A sama dziewczynka, według niego, raczej dozna kontuzji podczas zabawy z przyjaciółmi lub skakania na trampolinie niż zostanie ugryziona przez węża.

Obawy społeczności

Wielu potępia zachowanie Eda, nazywając go nieodpowiedzialnym. Jednak mężczyzna zapewnia, że ​​nie jest nieostrożny i nigdy nie odważyłby się narazić swojego dziecka na ryzyko.

foto: 4lapki.com

W tym celu Ed ściśle upewnia się, że Cher jest najedzona i nie postrzega Amy jako ofiary. I chociaż dziewczynka nie może jeszcze być obecna podczas karmienia pytona, oczekiwana długość życia jej zwierzaka wynosi od 20 do 30 lat, co oznacza, że ​​będą razem przez długi czas.

Dlaczego węże?

Co tak bardzo przyciąga ludzi do węży? Miłośnicy gadów twierdzą, że są to jedne z najpiękniejszych żywych stworzeń.

Węże są antyalergiczne i są idealne dla tych, którzy nie znoszą sierści. Nie robią też hałasu, nie gryzą mebli i butów, nie trzeba z nimi wychodzić na spacer. To dobra opcja dla tych, którzy nie lubią wczesnego wstawania lub zapominają o schowaniu butów przed psem.

foto: 4lapki.com

Ważne jest, aby pamiętać, że większość węży woli żywe jedzenie, co oznacza, że trzeba będzie kupować myszy lub żaby, aby nakarmić swojego zwierzaka. Jednak nie trzeba tego robić zbyt często, podczas gdy ptaki, koty lub psy powinny być karmione codziennie.

Wnioski

Wąż nie jest najpopularniejszym zwierzem domowym. Jednak przy odpowiednim podejściu może on również zostać członkiem rodziny. Ed Taoka zdecydował się na ten eksperyment i uważa, że ​​jego córka znalazła prawdziwą przyjaciółkę. Jeśli nie przestrzegać zasad opieki i zachowania ze zwierzakiem, zarówno pies, jak i kot mogą stać się niebezpieczne. Najważniejsze, żeby zwierzę i jego właściciel znaleźli wspólny język i dobrze się czuli w swoim towarzystwie.

Główne zdjęcie: 4lapki.com