Zanim zbudujemy dom lub dokonamy remontu, nie możemy od razu zdecydować, gdzie będzie kuchnia, a gdzie będzie sypialnia, jaki będzie kolor tapet oraz jakie będą drzwi wejściowych, jednak wiemy na pewno, że nasz dom nie będzie miał 152 centymetry wszerz i w stu procentach będzie stał ​​poziomo tak, jak i wszystkie znajdujące się w nim przedmioty.

To, co wymieniliśmy, to tylko dwa przykłady spośród wielu szaleństw architektury. Istnieją domy wybudowane w bardziej niefortunnych miejscach i według najbardziej szalonych projektów.

Krzywy Dom, USA

foto: laykni.com

Nawiasem mówiąc, na balkonie wisi ogłoszenie o wynajmie. Ciekawe, czy ktoś zechce tu mieszkać?

Dom Kamień, Portugalia

foto: laykni.com

Dom powstał z połączenia czterech dużych głazów. Kiedyś tu mieszkali ludzie, ale teraz jest to muzeum.

Dom Kereta, Polska

foto: laykni.com

To najwęższy dom, jego szerokość to zaledwie 152 centymetry. Dom jest zbudowany pomiędzy dwoma istniejącymi budynkami. Na trzech poziomach znajduje się kuchnia, łazienka i sypialnia.

foto: laykni.com

Stary młyn we Francji

foto: laykni.com

Pływający dom, Francja

foto: laykni.com

To tylko jeden z wielu pływających domów, które można znaleźć na całym świecie. Obowiązkowy atrybut takiego domu to ogromne panoramiczne okna.

Forty Maunsella

foto: laykni.com

Te forty wojskowe zostały zbudowane na rzekach Tamizy i Mersey podczas II wojny światowej.

Biurowiec Gate Tower Building, Osaka

foto: laykni.com

W Osace doszło do sporu między właścicielem biurowca a firmą zarządzającą miejskimi drogami. Pierwszy nie zamierzał zniszczyć budynku, a drugi zdecydowany nie chciał zmieniać projektu drogi. W wyniku tego powstał wyjątkowy budynek, który stał się prawdziwą atrakcją – przechodzi przez niego autostrada!

Dom Czajnik, Teksas, USA

foto: laykni.com

Dziwna budowla bez mieszkańców. Miejscowi nie pamiętają, skąd i kiedy się pojawił ten budynek, ale ktoś regularnie go odwiedza. Tak naprawdę nikt nie zna prawdy o tym domu.

Wywrócony dom, Tennessee, USA

foto: laykni.com

Podobno ten dom był kiedyś dość zwyczajny, ale naukowcy, którzy w nim pracowali, w ramach eksperymentu, stworzyli tornado, które wywróciło dom do góry nogami, czyli na dach. Nikt go nie przewrócił z powrotem, więc w ten sposób go teraz używają.

Połamany dom, Puerto Varas, Chile

foto: laykni.com

To rodzaj pamiątki o huraganie, którego doświadczył jego projektant. Przypomnienie o okropności tej klęski żywiołowej.

Główne zdjęcie: laykni.com