Bardzo miła para!

W chwili, gdy wydarzyła się ta historia, Amerykanka Catherine Burster i jej mąż mieszkali sami. Ich ukochany pies zmarł 9 lat temu, a para była tak zdruzgotana tym, co się stało, że przez wiele lat nie odważyli się mieć nowego zwierzęcia domowego. Jednak los miał wobec nich inne plany.

Pewnego dnia Catherine przeczytała na Facebooku wiadomość od Organizacji Kontroli Zwierząt w Filadelfii o tym, że para pitbulli szuka nowego domu.

Z publikacji jasno wynikało, że zwierzęta są bardzo do siebie przywiązane, zwłaszcza samiec do samicy. Pies nie chciał zostawić ukochanej ani na chwilę.

Członkowie organizacji poinformowali, że jeśli w najbliższej przyszłości nie będzie chętnych na zaadoptowanie pary, to bez względu na to, jak bardzo tego nie chcą, będą musieli szukać właścicieli dla każdego zwierzęcia osobno. Co więcej, na samego psa było już kilku kandydatów.

foto: storyfox.ru

Catherine przekazała przeczytaną wiadomość swojemu mężowi i, po przedyskutowaniu sprawy, po kilku dniach para ostatecznie udała się do schroniska, aby zobaczyć pitbulli. Para od razu zakochała się w obu psach.

„Po spędzeniu z nimi trochę czasu zdaliśmy sobie sprawę, że nie możemy ich już zostawić. Dlatego szybko dopełniliśmy wszystkich formalności i tego wieczoru (nie bez łez radości) przyprowadziliśmy psy do naszego domu” – powiedziała Catherine.

foto: storyfox.ru

Burstery nazwali pitbulle Gus i Nina. Psy szybko oswoiły się w nowym domu. Byli energiczni i radośni. Można było zauważyć ich wdzięczność za to, że nie zostali rozdzieleni.

foto: storyfox.ru

„Teraz rozumiem, że Gus szybko przepadłby bez Niny. Ona jest wsparciem i uciechą” – powiedziała Catherine. „Gdybyśmy go zabrali bez niej, zawsze by jej szukał. Nina jest trochę bardziej niezależna, ale byłaby też smutna bez swojego przyjaciela”.

foto: storyfox.ru

Cztery lata później Burstery nie wyobrażają sobie życia bez Gusa i Niny. Catherine często dzieli się przygodami pary pitbulli na Instagramie (@gusandnina). Psy uwielbiają robić wszystko razem: biegać, bawić się, robić psikusy i oczywiście spać.

foto: storyfox.ru

Ich wspólne życie jest teraz pełne komfortu, radości i miłości. Dzięki Bursterom za zapełnienie im tego wszystkiego!

Główne zdjęcie: storyfox.ru